Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Konderla z nowym trenerem

Doszło do roszady u mężczyzn, zmiany zaszły również i u kobiet. Polski Związek Narciarski zatwierdził składy Kadr Narodowych Kobiet w skokach narciarskich na nadchodzący sezon. Z kim przyjdzie trenować Nicole Konderli (na zdj.), pochodzącej z Goleszowa?

Łukasz Kruczek, który w ostatnich latach pełnił rolę trenera polskich skoczkiń narciarskich, przejmie funkcję koordynatora ds. skoków narciarskich w Polskim Związku Narciarskim. Biało-czerwone będą miały dwóch szkoleniowców. Zawodniczki z grupy podhalańskiej poprowadzi Marcin Bachleda, a za szkolenie skoczkiń narciarskich w Beskidach będzie odpowiedzialny Szczepan Kupczak, który reprezentował biało-czerwone barwy w kombinacji narciarskiej, gdzie znacznie lepsze rezultaty odnosił na skoczniach niarciarskich niż na trasach biegowych.

- Przede mną debiut trenerski. Jest to niewątpliwie duże wyzwanie dla mnie, ale nie czuję strachu. Myślę, że przez lata nabyłem sporo wiedzy i umiejętności, którymi będę mógł się teraz podzielić i je zweryfikować. Myślę że będzie to ciekawe i pozytywne doświadczenie, którego nie mogę się doczekać - przyznał Szczepan Kupczak.

- Nie wybieram się jeszcze na sportową emeryturę. Moim celem będą Mistrzostwa Świata Seniorów w Planicy, do których będą przygotowywał się indywidualnie, w formie dwutorowej. Wiem, że przy odpowiednim planowaniu nie będzie to dla mnie problemem i nie będzie to kolidowało z trenowaniem zawodniczek. Część ćwiczeń będziemy realizowali wspólnie, co według mnie może być dodatkowym atutem i może pozytywnie wpłynąć na jakość treningu. Uważam, że taki układ będzie też dodatkową formą motywacji dla dziewczyn i okazją do wymiany myśli z kimś, kto nadal znajduje się w reżimie treningowym – dodał szkoleniowiec, który pod swoją wodzą będzie miał m.in. Nicole Konderlę.

Kadra Narodowa Kobiet

  • Nicole Konderla – KS AZS AWF Katowice
  • Kinga Rajda – KS AZS AWF Katowice
  • Kamila Karpiel – AZS Zakopane

Kadra Narodowa Młodzieżowa Kobiet

  • Anna Twardosz – KS AZS AWF Katowice
  • Pola Bełtowska – AZS Zakopane
  • Natalia Słowik – AZS Zakopane
  • Sara Tajner – SSR LZS Sokół Szczyrk
  • Paulina Cieślar – Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe
  • Wiktoria Przybyła – SSR LZS Sokół Szczyrk

 

ap/PZN

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: