Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kończyce Wielkie. Ścieżka rowerowa przez tereny pałacyku?

Końcem listopada w Petrovicach spotkali się przedsiębiorcy i samorządowcy z Polski i Czech zajmujący się enoturystyką, czyli turystyką winiarską. W trakcie rozmów omawiane były dwa ciekawe pomysły dotyczące promocji naszego regionu.

W niedawno zawiązanym stowarzyszeniu "Cieszyński Szlak Wina" zasiadają przedstawiciele 10 winnic z terenu Górnego Śląska, Śląska Cieszyńskiego i Żywiecczyzny, a jego prezesem jest Marcin Lipski - właściciel kończyckiego pałacu. Głównym celem organizacji jest promocja i rozwój turystyki w naszym regionie.

Urząd Gminy Hażlach informuje o dwóch ciekawych inicjatywach, jakie były omawiane w Petrovicach. Pierwszy z nich dotyczy połączenia Wiślanej Trasy Rowerowej z Żelaznym Szlakiem Rowerowym przez tak zwaną "winną bocznicę rowerową", która miałaby przebiegać przez zespół pałacowo-parkowy w Kończycach Wielkich (rozmawialiśmy o tym niedawno z wójtem gminy Grzegorzem Sikorskim). Drugim z nich jest koncepcja uruchomienia zabytkowego pociągu, który enoturystów woziłby między Karwiną a Cieszynem.

KR/UG Hażlach

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-12-04 16:37:42
święty+Patryk:: "zabytkowy pociąg dla enoturystów..." no pewnie, i oczywiście za unijne, wszak alkoholizm to nasza chrześcijańska i narodowa tradycja - a może by tak najpierw nowoczesne autobusy dla mieszkańców?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: