Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kończyce Wielkie najlepsze w BRD

Dwie najlepsze drużyny z powiatu wśród szkół podstawowych i gimnazjów są z Kończyc Wielkich. Podczas rozegranego w ubiegłą sobotę, 2.04.2016 finałów Powiatowych Eliminacji 39. Ogólnopolskiego Turnieju BRD uczniowie z Kończyc Wielkich pokonali rywali i dostali szansę dalszej rywalizacji w etapie okręgowym.

Policjanci z cieszyńskiej drogówki przeprowadzili eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym na szczeblu powiatowym.
- Do eliminacji 39 Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym przystąpili uczniowie z 6 szkół podstawowych i 6 gimnazjów powiatu cieszyńskiego. Zmagania uczestników turnieju odbyły się w Szkole Podstawowej Nr 2 w Ustroniu. Każdą ze szkół reprezentowała jedna drużyna. W grupie gimnazjów drużyny składały się z trzech osób. Z kolei szkoły podstawowe reprezentowała czteroosobowa grupa uczniów. Rozgrywki rozpoczęły się testem ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Następnie uczestnicy pokonali na rowerze tor przeszkód i miasteczko ruchu drogowego – informuje st. asp. Rafał Domagała, oficer prasowy KPP Cieszyn.

Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwali policjanci wydziału ruchu drogowego: kom. Jarosław Puchałka, oraz aspiranci: Łukasz Godula, Grzegorz Hanzel i Tomasz Szczypka. Konkurencje pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadził ratownik Janusz Głaz. Konkurencje miasteczko ruchu drogowego oceniał asp. sztab. w st. spocz. Jerzy Górny. Sędzią Głównym turnieju był asp. sztab. w st. spocz. Ireneusz Korzonek.

Podczas turnieju bezkonkurencyjne okazały się dwie drużyny szkół podstawowej i gimnazjum z Kończyc Wielkich, które wygrały konkurs na szczeblu powiatowym.

Wyniki turnieju powiatowego:

Szkoły Podstawowe:

1. Kończyce Wielkie
2. Ustroń SP 2
3. Wisła SP Nr 4
4. SP Zebrzydowice
5. Chybie SP 2
6. SP Bąków

Gimnazjum:

1. Kończyce Wielkie
2. Ustroń Nr 2
3. Wisła
4. Dębowiec
5. Cieszyn Nr 3
6. Górki Wielkie

- Wszystkie drużyny odebrały puchary i upominki z rąk Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego i jego zastępcy, Prezesa i członków Zarządu Fundacji na Rzecz Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, przedstawicieli WORD w Bielsku-Białej oraz przedstawiciela UM Ustroń. Zwycięskie drużyny z Kończyc Wielkich awansowały do kolejnego etapu - okręgowego, który odbędzie się w Mazańcowicach – podaje oficer prasowy.

 red.

źródło: OX.PL/KPP Cieszyn
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: