Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kończyce Wielkie działają

W wielu miejscowościach na Śląsku Cieszyńskim działacze społeczni zakładają stowarzyszenia, które mają na celu promowanie małych ojczyzn i organizację wydarzeń kulturalnych. Przykładem takiej organizacji jest stowarzyszenie „Nasza Wieś Kończyce Wielkie”, które chwali się nowymi nabytkami i możliwością organizacji wydarzeń.

Dzięki zdobyciu dofinansowania z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, Stowarzyszenie z Kończyc Wielkich mogło zrealizować projekt „DZIAŁAMY”. Środki pozwoliły na zakup laptopa, rzutnika i stojaka z tłem, pawilonu ekspozycyjnego, stolika i ławek, które będą wykorzystywane podczas wydarzeń. Przedstawiciele Stowarzyszenia podkreślają, jak cenne było wsparcie, gdyż zakładali, że będą musieli być finansowo samowystarczalni.

Stowarzyszenie ma wiele pomysłów, a działający w nim wolontariusze chcą zaproponować lokalnej społeczności ciekawą ofertę społeczno-kulturalną, organizować warsztaty, prelekcje i akcje plenerowe - W organizowanych przez nas wydarzeniach chcemy pokazać, że nasza mała społeczność może zostać połączona wspólnym celem. Wprowadzać coś nowego, urozmaicać nasze wydarzenia, dopasowywać się do kolejnych odbiorców i pokazywać im, że społeczność lokalna, nawet w małej wiosce, może wiele zrobić. Zrealizowany projekt pozwolił nam nabyć sprzęt podnoszący rangę wydarzeń, by całość prezentowała się profesjonalnie i ciekawie – dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów – wyjaśniają przedstawiciele stowarzyszenia „Nasza Wieś Kończyce Wielkie”. 

 

JŚ/mat.pras.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: