Koncert zespołu Wałasi w Cafe Muzeum

W niedzielę (07.12) na ternie Cafe Muzeum w Cieszynie odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu istebniańskiej kapeli ludowej Wałasi. Wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem, na kilkanaście minut przed planowanym rozpoczęciem występu zabrakło biletów.

Kapela „Wałasi” to kapela góralska wykonuje muzykę z gatunku tradycyjnego (folklor) i zabiera słuchaczy od Beskidów aż po Podhale. Muzycy z grupy prezentują tradycyjne, góralskie melodie, nadając im nowy sens i brzmienie. W przeglądzie kolęd i pastorałek zostały zaprezentowane zarówno tradycyjne utwory, jak i kompozycje własne, lub na potrzeby kapeli zmodyfikowane. - Dziękujemy za tak liczne przybycie. Myślę, że gwiazd wieczoru nie musimy nikomu przedstawiać – przywitała zgromadzonych właścicielka Cafe Muzeum i organizatorka wydarzenia – spodziewaliśmy się dużego zainteresowania, jednak ilość osób, które zdecydowały się dziś przyjść na koncert przerosła najśmielsze oczekiwania, stąd drobne problemy techniczne, które są usuwane.

Koncert cieszył się tak dużym zainteresowaniem, że na kilkanaście minut przed godziną 16 zabrakło nie tylko biletów, ale również wolnych miejsc przy stolikach.  Wydarzenie wchodzi w skład cyklu koncertów, które w najbliższym czasie są planowane przez kawiarnię.


źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją