Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Koncert z cyklu ''Kameralnie'' w Cieszynie

We wtorek (07.11) na terenie cieszyńskiego zamku odbył się koncert z cyklu ''Kameralnie''. Cykl ten w tym roku zagości w trzech miastach: w Cieszynie, Bielsku-Białej i Czeladzi. Ideą koncertów jest stworzenie niespodzianki dla widzów, gdyż praktycznie aż do momentu rozpoczęcia wydarzenia nie wiadomo, jaki zespół wystąpi. Zwykle wydarzenia te skupiają maksymalnie kilkudziesięciu widzów, gdyż dzięki temu widzowie mają lepszy kontakt z artystami.

- Cykl „Kameralnie” to nie tylko rodzaj niespodzianki dla fanów, ale także próba zerwania z koncertowymi przyzwyczajeniami, z sytuacją, w której wszystko jest jasne, a bilet na wydarzenie trzymamy w rękach od tygodni. Niewiedza nie oznacza jednak, że kontakt będzie mniej intensywny. Wprost przeciwnie – atmosfera, jaka wytwarza się podczas koncertów cyklu „Kameralnie” jest absolutnie nie do podrobienia. Intymna, rozpisana na niewielką publikę, z artystą na przysłowiowe „wyciągnięcie ręki” – powiedziała portalowi ox.pl Karolina Kula współorganizatorka cyklu.

Tym razem było nieco inaczej niż zwykle, gdyż podane zostało miejsce wydarzenia, jednak o tym, kto zagra, widzowie dowiedzieli się dopiero w momencie rozpoczęcia wydarzenia - Instrumentalny kwartet grający post-rocka. W swoim brzmieniu łączą emocje, przestrzeń i wyobraźnię, a wszystko to podają w klimatycznych gitarowych kompozycjach. Zespół działa od 3 lat, w zeszłym roku światło dzienne ujrzało ich pierwsze demo. Grupa pochodzi z Chorzowa – informowała Karolina Kula

 Cykl „Kameralnie” to Ars Cameralis, organizatorów festiwalu w Katowicach. W tym roku od 3. Listopada odbywa się już XXVI edycja festiwalu, w tym roku nosi ona nazwę „Pochwała Głupoty” – Organizujemy wiele koncertów, cykl „Kameralnie” jedno z naszych działań, które cieszy się sporym zainteresowaniem. W tym roku, dzięki współpracy z Zamkiem Cieszyn zagościliśmy w nadolziańskim mieście Być może wkrótce znów wrócimy, tym razem z kolejną propozycją – mówiła organizatorka.


źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: