Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Koncert muzyki żydowskiej w Strumieniu

Chociaż 8 marca i pozytywne emocje związane z Dniem Kobiet już niestety za nami, to ciągle nie koniec wyjątkowych atrakcji przygotowanych specjalnie z myślą o Paniach w naszym powiecie. Gmina Strumień przyzwyczaiła nas już do tego, że święto Kobiet obchodzi tradycyjnie przez cały miesiąc! To za sprawą wyjątkowego cyklu wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu (emgok) pod Patronatem Burmistrz Strumienia Anny Grygierek.

W ostatnią niedzielę w sali widowiskowej strumieńskiego emgok-u gościła muzyka fado w wykonaniu Kingi Rataj. Był to pierwszy z koncertów tegorocznego cyklu „Miesiąc Kobiet”. Na kolejne, muzyczne wydarzenie skierowane nie tylko dla Pań Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury zaprasza już w sobotę 24 marca. Tym razem coś specjalnie dla miłośników kultury i sztuki żydowskiej. Wystąpi pochodzący z Bielska-Białej zespół Anashim odwołujący się w swojej twórczości do bogactwa rozmaitych nurtów muzyki żydowskiej.

Koncert odbędzie się w nowoczesnej, strumieńskiej sali widowiskowej, zaprojektowanej od podstaw specjalnie po to, by dostarczać publiczności jak najlepszych wrażeń audio-wizualnych. To ważna wiadomość szczególnie dla osób, które jeszcze do tej pory nie miały okazji odwiedzić nowego, strumieńskiego Ośrodka Kultury, który od kilku lat znajduje się przy ulicy Młyńskiej 14, w budynku poddanemu gruntownej renowacji, przystosowanemu specjalnie do potrzeb działalności nowoczesnej placówki kulturalnej. Tym bardziej warto skorzystać z okazji i 24go marca odwiedzić Strumień!

Zespół Anashim wystąpi w składzie:

Marta Gzowska-Sawicka (wokal)
Wojciech Golec (akordeon)
Eugeniusz Kubat (kontrabas)
Krzysztof Maciejowski (skrzypce)
Marcin Żupański (klarnet bas., flet, saksofon, djembe )


Zespół jest laureatem wyróżnienia na konkursie Radiowej Dwójki NOWA TRADYCJA 2014, w 2015 roku wydał premierowy album "Sekretny ogród", gościł na wielu scenach muzycznych i teatralnych oraz festiwalach m.in. SIMCHA we Wrocławiu, ZACHOR w Białymstoku, ZBLIŻENIA w Gdańsku czy DŹWIĘKI SŁÓW w Lublinie.

Koncert muzyki żydowskiej w wykonaniu zespołu Anashim
Sala widowiskowa Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Strumieniu
ul. Młyńska 14,
24 marca (sobota)
godzina 18:00


Bilety w cenie 20 zł są dostępne w biurze Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury przy ulicy Młyńskiej 14. Istnieje również możliwość zakupienia biletów za pośrednictwem przedpłaty na konto Ośrodka Kultury. Dane do przelewu znajdują się na stronie www.emgok.pl w zakładce „kontakt”. Zakupione tą drogą bilety po zaksięgowaniu wpłaty będą dostępne do odbioru w kasie bezpośrednio przed koncertem.

Na koncert zaprasza Miejsko-Gminny Ośrodek w Strumieniu i Burmistrz Strumienia Anna Grygierek 

art. spons.
 

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-03-12 18:41:09
Międzol: A gdzie jakieś komentarze tych wszystkich mądrali którym przeszkadza religia i z nią cokolwiek powiązane. Widocznie tylko Obrażanie KATOLI, jest w modzie.
2018-03-14 07:19:27
krzysztof.mm: kolejny jełop<br /><br />wbij sobie pod swą moherową czapkę, że w Polsce ludziom nie przeszkadzają muzułmanie ani żydzi, przede wszystkim dlatego, że ich tu NIE MA, tylko rozpolitykowany kościół katolicki, jego pyszni, rozpasani i wypasieni biskupi, obłudni i chciwi księża<br /><br />a dla przykładu głupota takich jak ty to już problem głównie dla twojej rodziny<br />
2018-03-16 11:29:58
Międzol: Koleś jełopa poszukaj w lustrze.<br />Jeszcze jedna wycieczka z twoimi wypocinami w moją stronę lub mojej rodziny, a pofatyguje się i to zgłoszę.<br />I uświadom sobie to, że tacy jak wy to margines, a im głośniej szczekacie, tym bardziej przekonujecie ludzi, że nie ma powrotu do poprzedniego stanu rzeczy.<br />
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: