Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Koncert dla Dominiki wypełnił Teatr A. Mickiewicza

W piątkowy wieczór (24.11.11) cieszyński teatr wypełnił się po brzegi. Charytatywnie zagrał zespół ''Kwintet Bitwy na Głosy i Goście'' oraz ''Bartnicky''. Wszystko dla 12-letniej dziewczynki, Dominiki Wojnar.

"Na pewno znacie  Dominikę Wojnar? To żywiołowa i wesoła uczennica klasy 6a naszej szkoły, łatwo nawiązująca kontakty, zawsze uśmiechnięta, skora do figli, a jednocześnie niezmiernie wrażliwa. Niestety, guz złośliwy kości udowej wyrwał ją, z dnia na dzień, z naszego wspólnego szkolnego świata.

Dziś Dominika leży unieruchomiona, a przed nią wiele trudnych tygodni i miesięcy. Ból, rozmyślania, smutek, łzy... Chcielibyśmy, by znów się uśmiechała, mimo wszystko. Czy to możliwe? Nie podarujemy jej zdrowia, o którym marzy, ale możemy pomóc jej przetrwać trudny czas, a skoro możemy, zróbmy to" - taki tekst można przeczytać na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Cieszynie, pod nagłówkiem "Dominika nas potrzebuje".

Tak też się stało, szkoła zorganizowała koncert w Teatrze im. A. Mickiewicza w Cieszynie. Dla Dominiki zagrały zespoły: Bartnicky oraz Kwintet Bitwy na Głosy i Goście: - Zagrały żywiołowo i, co najważniejsze - charytatywnie. To niezwykłe spotkanie ludzi dobrej woli - na scenie i poza nią - potwierdza, że jest naprawdę wiele serc otwartych na czyjeś nieszczęście - mówi Małgorzata Skałka z SP4. Prócz występów zespołów w teatrze można było zobaczyć wystawę grafik, zakupić cegiełki charytatywne oraz skosztować smacznych ciast.

Na szczęście wiara, którą nosili Organizatorzy koncertu, wyrażona w słowach: "Wierzymy, że wielu jest ludzi o otwartych sercach, gotowych nieść pomoc innym. Mamy nadzieję, że (...) wszystkie miejsca w teatrze będą pełne...", okazała się słuszna, a teatr wypełnił się po brzegi ludźmi gotowymi wesprzeć dziewczynkę. 

(red.)
 

źródło: OX.PL
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: