Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Koncert absolwentów

W środę (25.04) na terenie czeskiego Avionu odbył się koncert absolwentów Podstawowej Szkoły Artystycznej im. Pawła Kalety w Czeskim Cieszynie. Na wydarzenie zaproszone zostały nie tylko rodziny i znajomi absolwentów, ale również wszyscy zainteresowani muzyką.

- Gdy siedem lat temu uczniowie przyszli do szkoły im. Pawła Kalety w Czeskim Cieszynie widzieliśmy dzieci. Teraz stoją przed nami artyści, którzy w tym czasie chętnie bądź mniej chętnie uczęszczali na lekcje i szlifowali swoje zdolności. Uczynili ogromne postępy, czego dowodem jest dzisiejszy koncert – poinformowali organizatorzy na początku koncertu.

Podstawowa Szkoła Artystyczna im. Pawła Kalety od lat kształci młodych artystów, nie tylko z Czech, duży procent uczniów to również dzieci z polskiej strony Olzy. Kształcenie muzyczne to nie jedyny element edukacji artystycznej w czeskiej szkole, dzieci mogą się również realizować między innymi w dziedzinie tańca.

Na scenie można było zobaczyć czterech tegorocznych absolwentów szkoły, którym nauczyciele akompaniowali na skrzypcach i na fortepianie. Pojawiły się utwory między innymi Vivaldiego, Schuberta, czy Handela. Nie brakowało również utworów skomponowanych przez polskich oraz czeskich artystów – tutaj między innymi Moszkowski, czy też Jurnickova. Łącznie uczniowie zaprezentowali niespełna 20 utworów, które spotkały się z dużym aplauzem ze strony melomanów zgromadzonych na widowni.

 

źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: