Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

KOMUNIKAT W SPRAWIE PKS

Do redakcji Portalu Śląska Cieszyńskiego OX.pl dotarł komunikat cieszyńskiego starostwa, w sprawie zmian w komunikacji autobusowej. Prezentujemy go Państwu w całości. Starostwo Powiatowe w Cieszynie informuje, że w związku z likwidacją z dniem 01.06. 2012 r. przez PKS w Cieszynie kolejnych kursów i linii autobusowych, realizację przewozów powierzono:
Starostwo Powiatowe w Cieszynie informuje, że w związku z likwidacją z dniem 01.06. 2012 r. przez PKS w Cieszynie kolejnych kursów i linii autobusowych, realizację przewozów powierzono:
 
1.Firmie TRANS-BUS,  na kierunku: Cieszyn – Cisownica Pod Tułem, Cieszyn – Zamarski – Hażlach Dęby - Kończyce Wielkie oraz do Rudnika,
Odjazdy w Cieszynie z placu przy PKP ul. Hajduka.
 
2.Fimie WISPOL, dodatkowe kursy na kierunku: Cieszyn – Wisła Malinka oraz Cieszyn – Koniaków Ochodzita, Cieszyn – Wisła Jawornik Centrum oraz Cieszyn – Ustroń (kurs nocny) a także dodatkową linię: Cieszyn – Ustroń - Wisła – Jaworzynka Trzycatek.
Z dniem 1 lipca br.linie Cieszyn – Jaworzynka i do Koniakowa dodatkowo obsługiwać firma DAS II.
 
3.Firmom LINEA-TRANS oraz  TRANSKOM na kierunku: Cieszyn – Bąków – Strumień – Chybie - Zarzecze oraz Cieszyn – Pruchna - Drogomyśl – Chybie – Zarzecze.
 
4. Na kierunku Cieszyn – Zebrzydowice pozostaje jeden przewoźnik – LINEA-TRANS natomiast z Cieszyna do Kaczyc pozostaje połączenie realizowane przez ZGK w Cieszynie linią nr 32, który dodatkowo wykonuje przewozy do Hażlacha linia nr 22.
 
5. Firmie TRANSKOM linia na kierunku Skoczów – Wisła Głębce, zostaje przedłużona do Łabajowa . Dwa kursy dodatkowo będą przebiegać przez Jurzyków.
 
6.Linie Wisła – Bielsko przejmuje TRANSKOM łącząc je, z dotychczasowymi swoimi liniami: Wisła - Skoczów i Skoczów – Bielsko-Biała.
 
Uwagi:
1. Informacje o zmianach rozkładów oraz rozkłady jazdy znajdują się na stronach internetowych przewoźników, na przystankach oraz u kierowców.      
 
KONTAKT:
 
WISPOL – 33 857 90 58, (bilety miesięczne 33 851 84 52), www.wispol.pl, wispol@wispol.pl,
LINEA-TRANS – telefon kontaktowy: 605 264 269, sylwester.lisowicz@wp.pl,
TRANSKOM – 33 853 29 28, www.transkom.pl, firma@transkom.pl,
TRANS-BUS –  33 854 50 85, www.transbus.com.pl, list@transbus.com.pl,
DAS II           -   33 856 22 54, www.das2.com.pl, biuro@das2.com.pl,  
 
2. Odjazdy autobusów WISPOL-u - z przystanku w Cieszynie z przy ul. Kolejowej, pozostali przewoźnicy - z placu przy PKP. Przeniesienie odjazdów na były dworzec PKS-u zostanie przekazana do wiadomości po uzyskaniu zgody nowego właściciela.
 
3. Od 1 czerwca br. dworzec autobusowy będzie udostępniony w pełnym zakresie wszystkim przewoźnikom, również tym którzy odjeżdżali z innych miejsc w Wiśle.
 
JB
źródło: OX.PL/mat.prasowe
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: