Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Dwa Światy - wystawa P. Brody

Już jutro (29 maja) będziemy mieli okazję zobaczyć z bliska wystawę fotograficzną ''Dwa Światy''. Autorem prac jest Piotr Broda, od lat związany z Cieszyńskim Towarzystwem Fotograficznym.

W najbliższy wtorek w sali konferencyjnej Książnicy Cieszyńskiej, o godzinie 17.00 odbędzie się wernisaż wystawy „Dwa Światy”, której autorem jest Piotr Broda. 

Do oglądnięcia wystawy zachęca Jolanta Kubica Prezes Zarządu Cieszyńskiego Towarzystwa Fotograficznego. - Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy indywidualnej członka CTF - Piotra Brody. Wystawa ta była już prezentowana w ubiegłym roku w galerii Art Adres w Skoczowie i cieszyła się dużym powodzeniem.  Jak mawia sam autor - ekspozycja stanowi ukłon dla par - jedna część wystawy zaplanowana jest dla pań, a druga - dla panów... - wyjaśnia J. Kubica - Autor chętnie i z humorem odpowiada na pytania podczas wernisaży, osobisty kontakt z nim i jego dziełami stanowi miłe zaskoczenie i daje możliwość udziału w barwnej dyskusji. 

„Dwa Światy”  to z jednej strony świat wody i zdjęcia prezentujące widoki urokliwego Olsztyna, słynącego z bogactwa rzek i jezior, z drugiej zaś – świat mechaniki, a konkretnie zabytkowych pociągów przedstawionych na zdjęciach wykonanych w skansenie kolejowym w Chabówce k. Rabki. Fotografie kunsztownie ukazują kontrast, jaki zachodzi między naturą a cywilizacją i – jak zapewnia artysta – zainteresują każdego amatora fotografii, niezależnie od wieku i płci.  

O pracach Piotra Brody pisał na swojej stronie internetowej zawierającej liczne recenzje wystaw fotograficznych Andrzej Koniakowski - wieloletni członek Okręgu Śląskiego ZPAF. - Gdy zobaczyłem tą Wystawę poważnie się zastanowiłem nad nie dopracowanym swoim materiałem o tej samej tematyce. Trudno chyba będzie zrobić coś lepszego od tego co zobaczyłem. Prezentowane zdjęcia błyszczały czarno czerwonym kolorem eksponującym to co w lokomotywie jest istotne. Kocioł i koła w połączeniu z kolejnymi fragmentami lokomotywy oddziaływały na naszą wyobraźnię. Stały się one motywem przewodnim całej wystawy o starej maszynie – czytamy na www.koniakowski.pl.

- Zapraszamy w najbliższy wtorek, tj. 29. maja 2012 o godz. 17.00 do Książnicy Cieszyńskiej przy ul. Menniczej w Cieszynie (sala poniżej parteru) – zachęca  Prezes Zarządu Cieszyńskiego Towarzystwa Fotograficznego.

 

 

Barbara Stelmach-Kubaszczyk 

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: