Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Komunalki na horyzoncie

Kilkaset rodzin oczekuje w Cieszynie na przydział mieszkania komunalnego. Tymczasem takich mieszkań w ogóle się w nadolziańskim mieście od lat nie buduje.
Ale sytuacja zmieni się na lepsze, już w przyszłym roku rozpocznie się bowiem budowa komunalek przy ul. Mickiewicza. Rozpoczęto tam wznoszenie dwu budynków wielorodzinnych Rybnickie Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych, które zamierzało gotowe mieszkania sprzedawać. Ponieważ nie znalazło się dość chętnych, firma  zrezygnowała z ukończenia inwestycji.
Zamierza ją podjąć na powrót miasto, ale ratusz chce tak zmienić projekt, by zmniejszyć powierzchnię lokali. - Właśnie niedużych mieszkań komunalnych potrzebujemy najbardziej - tłumaczy zastępca burmistrza Jan Matuszek. W przyszłym roku zacznie również w Cieszynie budowę wielorodzinnego domu "Habitat". Stowarzyszenie zwróciło się do władz miejskich o teren pod zamierzoną inwestycję. Ratusz zaproponował atrakcyjną lokalizację między ulicami Popiołka i Morcinka- obok placu zabaw Przedszkola nr 18 lub - alternatywnie - przy ul. Mickiewicza. Obydwie działki mają uzbrojenie. W 2005 r. zostanie także w Cieszynie zbudowanych 20 dalszych mieszkań socjalnych o podwyższonym standardzie przy ul. Towarowej. Planowane jest ponadto docieplenie kolejnych 4 budynków na Małym Jaworowym(kosztem 1,6 mln zł).
źródło: GZC
dodał: AK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: