Komisja Sportu: ''tak'' dla Kubalonki

Zdaniem Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, która gościła niedawno w Wiśle, w trybie pilnym należy dokończyć budowę i zmodernizować istniejące już trasy biegowe oraz strzelnicę biathlonową wraz z budową zaplecza socjalnego na Kubalonce Wisła - Istebna.

Na temat tras biegowych na Kubalonce i ich przyszłości pisaliśmy niejednokrotnie. W marcu br. w Wiśle odbyło się posiedzenie Komisji Rady Powiatu wraz z zaproszonymi gośćmi, podczas którego omówiono kwestie potencjału i możliwości wykorzystania tras biegowych na tym terenie [Zobacz wideo: Pomysł na Kubalonkę ]. W lipcu w Urzędzie Miejskim w Wiśle odbyło się spotkanie poświęcone przyszłym losom tras biegowych na Kubalonce w którym udział wzięli m.in. Bernard Błaszczyk (Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Katowicach), Łukasz Grocholski (Zastępca Dyrektora Centralnego Ośrodka Sportu ds. Planowania i Inwestycji), Apoloniusz Tajner (Prezes Polskiego Związku Narciarskiego) i Tomasz Bujok – Burmistrz Miasta Wisła. [Pisaliśmy: Kubalonka: trasy cały rok? ]

Niedawno, w dniach 2-3 października wiceminister sportu Jarosław Stawiarski i członkowie prezydium Komisji Sportu Sejmu RP pod przewodnictwem posła Jacka Falfusa z Bielska-Białej gościli w Wiśle [Pialiśmy: Modernizacja tras coraz bliżej ]. W efekcie tej wizyty Komisja Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki wniosła do Ministra Sportu i Turystyki postulat o wyasygnowanie dodatkowych środków finansowych w wysokości 10 mln złotych na dokończenie rozbudowy i modernizację tras biegowych i biathlonowych wraz ze strzelnicą na Kubalonce Wisła – Istebna.

Jak uzasadnia Komisja w wystosowanym do Ministra dezyderacie (czytaj dezyderat): - […] w związku ze staraniami miast Szczyrk i Wisła o organizację mistrzostw świata juniorów w konkurencjach klasycznych w 2019 r., istnieje konieczność dostosowania obiektów do uprawiania narciarstwa klasycznego na Kubalonce Wisła - Istebna do standardów światowych pozwalających na przeprowadzeni tej imprezy. Zdaniem Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki w trybie pilnym należy dokończyć budowę i zmodernizować istniejące już trasy biegowe oraz strzelnicę biathlonową wraz z budową zaplecza socjalnego na Kubalonce Wisła – Istebna.

- Obiekty te po rozbudowie i modernizacji pozwolą naszym kadrom narodowym na prowadzenie całorocznego szkolenia sportowego a także posłużą do szeroko rozumianej rekreacji i rozwoju narciarstwa w Polsce – uzasadniają członkowie komisji.

Komisja poprosiła Ministra Sportu i Turystyki o wyasygnowanie dodatkowych środków finansowych w wysokości 10 mln złotych na dokończenie rozbudowy i modernizację tras biegowych i biathlonowych wraz ze strzelnicą na Kubalonce Wisła – Istebna oraz jednocześnie o wpisanie niniejszej inwestycji pod nazwą „Rozbudowa i modernizacja tras biegowych i biathlonowych na Kubalonce Wisła – Istebna” do programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu.

red.

źródło: OX.PL/mat.pras.
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją