Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kominy wciąż płoną

W miniony weekend (26-27.01.2019) znów w powiecie cieszyńskim strażacy musieli interweniować w związku z pożarami sadzy w przewodach kominowych. Zdarzenia tego typu są ostatnio bardzo częste. I tym razem, dzięki szybkiej i skutecznej akcji strażaków ogień został ugaszony a w zdarzeniach nikt nie ucierpiał.

Do pierwszego w ten weekend zdarzenia doszło w sobotę (26.01.2019) w Skoczowie na ulicy Wiślańskiej. Ogień pojawił się w kominie jednego z trzech budynków zabudowy szeregowej. Pożar zgłosili sąsiedzi — na miejscu strażacy przystąpili do wygaszenia w piecu i ugaszeniu ognia w kominie przez wprowadzenie do przewodu proszku gaśniczego. Następnie komin został wyczyszczony wyciorem. Ponadto budynki zostały sprawdzone pod kątem obecności tlenku węgla, a komin kamerą termowizyjną. Nie stwierdzono zagrożenia — wyjaśnia st. kpt. Michał Pokrzywa, Rzecznik Prasowy PSP w Cieszynie.

Do drugiego zdarzenia doszło w sobotę, krótko przed godziną 18 w Drogoyślu na ulicy Głównej. I w tej sytuacji strażacy szybko poradzili sobie z ogniem i wyczyścili komin. Po sprawdzeniu budynku pod kątem obecności tlenku węgla - nie stwierdzono zagrożenia - interwencja została zakończona.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: