Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Komenda w Cieszynie ma nowy sprzęt

To nie nowy samochód, pałka, czy broń. Nowe urządzenie, które zamontowano w Komendzie Policji w Cieszynie to AED, sprzęt ratujący życie.

Od środy (16.06) w budynku Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie, w poczekalni dla interesantów, znajduję się urządzenie AED- to automatyczny defibrylator zewnętrzny. - Jest jedyną, a zarazem skuteczną metodą zwiększającą szanse przeżycia podczas ciężkich zaburzeń pracy serca. Czynności ratownicze wykonane tym sprzętem w ciągu 3-5 minut od utraty przytomności, zwiększają szansę na przeżycie w 70 procentach przypadków. Obsługa AED nie wymaga specjalistycznego przeszkolenia. Urządzenie komunikatami głosowymi samo instruuje osobę udzielającą pierwszej pomocy – wyjaśnia asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy Cieszyńskiej Policji.

AED coraz częściej możemy spotkać w miejscach publicznych, takich jak instytucje, urzędy czy też ośrodki sportowe. Jego zaletą jest więc łatwy dostęp, prostota w obsłudze oraz fakt, że może go użyć każdy, nawet osoba nieprzeszkolona medycznie. Wszystko po to, aby w sytuacji zagrożenia każdy mógł go użyć i tym samym uratować ludzkie życie.

red.

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-06-17 11:09:51
LeonKowalski : Jeszcze tylko urządzenie do wykrywania gejów,peowców oraz nie chodzących do Kościoła i Policja będzie w pełni wyposażona .
2021-06-17 15:01:26
Antykler  Forte: i miotacze ognia piekielnego na strajki kobiet
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: