Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kombinatorzy rywalizowali w Norwegii

Od piątku do niedzieli, Lillehammer gościło najlepszych kombinatorów norweskich w ramach Pucharu Świata. Nieźle spisali się biało-czerwoni, szczególnie podczas pierwszego dnia zmagań.

Piątek najlepiej powiódł się polskim reprezentantom. Już po pierwszej części zmagań wiązaliśmy spore nadzieje z ich występem. Po skoku, najwyżej plasował się Szczepan Kupczak, który zajmował czwarte miejsce. Wysoko mieścił się także Paweł Słowiok – 12., a w czołowej „30” znalazł się również Adam Cieślar – 26. W biegu, podopieczni Danny'ego Winkelmanna, oprócz Cieślara, zaczęli tracić. Ostatecznie, najwięcej punktów zdobył Słowiok, który dobiegł do mety jako dziewiętnasty. Cieślar podskoczył o jedną lokatę – 25., a Kupczak był 27. Ze zwycięstwa cieszył się Jarl Magnus Riiber, który na ostatniej prostej pokonał Frenzela.

Kolejne dwa dni nie przysporzyły już tyle radości biało-czerwonym. W sobotę odbył się bieg masowy, w którym kombinatorzy wpierw rywalizują na trasie, a dopiero po niej na skoczni. Najwyżej z Polaków uplasował się Cieślar. Istebnian zajął 26. pozycję. Po jeden punkt sięgnął Słowiok, który zamknął „30”. Z drugiego zwycięstwa przed własnymi kibicami radował się Riiber.

Niedziela wyszła jedynie Cieślarowi, który ukończył bieg na siedemnastej pozycji. Kupczak świetnie spisał się na skoczni, ale nie ukończył biegu. Z kolei Słowiok nie przebrnął przez kwalifikacje. Hat-trick zwieńczył Riiber, który wygrał wszystkie, trzy konkursy w Lillehammer.

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata w kombinacji norweskiej:
1. Jarl Magnus Riiber (NOR) 380 pkt.
2. Eric Frenzel (GER) 196
3. Mario Seidl (AUT) 189
4. Johannes Rydzek (GER) 165
5. Joergen Graabak (NOR) 147
6. Franz-Josef Rehrl (AUT) 128
28. Adam Cieślar 25
32. Paweł Słowiok 19
41. Szczepan Kupczak 4

 

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: