Kombinatorzy rywalizowali w Norwegii

Od piątku do niedzieli, Lillehammer gościło najlepszych kombinatorów norweskich w ramach Pucharu Świata. Nieźle spisali się biało-czerwoni, szczególnie podczas pierwszego dnia zmagań.

Piątek najlepiej powiódł się polskim reprezentantom. Już po pierwszej części zmagań wiązaliśmy spore nadzieje z ich występem. Po skoku, najwyżej plasował się Szczepan Kupczak, który zajmował czwarte miejsce. Wysoko mieścił się także Paweł Słowiok – 12., a w czołowej „30” znalazł się również Adam Cieślar – 26. W biegu, podopieczni Danny'ego Winkelmanna, oprócz Cieślara, zaczęli tracić. Ostatecznie, najwięcej punktów zdobył Słowiok, który dobiegł do mety jako dziewiętnasty. Cieślar podskoczył o jedną lokatę – 25., a Kupczak był 27. Ze zwycięstwa cieszył się Jarl Magnus Riiber, który na ostatniej prostej pokonał Frenzela.

Kolejne dwa dni nie przysporzyły już tyle radości biało-czerwonym. W sobotę odbył się bieg masowy, w którym kombinatorzy wpierw rywalizują na trasie, a dopiero po niej na skoczni. Najwyżej z Polaków uplasował się Cieślar. Istebnian zajął 26. pozycję. Po jeden punkt sięgnął Słowiok, który zamknął „30”. Z drugiego zwycięstwa przed własnymi kibicami radował się Riiber.

Niedziela wyszła jedynie Cieślarowi, który ukończył bieg na siedemnastej pozycji. Kupczak świetnie spisał się na skoczni, ale nie ukończył biegu. Z kolei Słowiok nie przebrnął przez kwalifikacje. Hat-trick zwieńczył Riiber, który wygrał wszystkie, trzy konkursy w Lillehammer.