Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Koło “Mały Jaworowy” MZC z nowym prezesem

Macierzowcy z Koła nr 2 “Mały Jaworowy” w Cieszynie na ostatnim zebraniu wybrali członków do zarządu na nową 4-letnią kadencję (2022-2025). W wyborach nie wziął udziału wieloletni prezes tego największego koła MZC, Eugeniusz Raabe. Po 12 latach jego szefowania nowym prezesem została Grażyna Pawlita.

Koło nr 2 Macierzy Ziemi Cieszyńskiej “Mały Jaworowy” podczas ostatniego zebrania podsumowało mijającą kadencję (2018-2022). Przedstawiono sprawozdania i dokonano wyboru nowych członków do zarządu Koła, Komisji Rewizyjnej, a także wybrano delegatów na Walny Zjazd MZC na nową kadencję (2022-2025). 

Prezes Eugeniusz Raabe zwracał uwagę, iż mijająca kadencja była niezwykle trudna i całkowicie inna, ze względu na pandemię. Był okres bardzo udany to rok 2018 i 2019. Organizowaliśmy spotkania, wycieczki i zebrania. Pandemia w roku 2020 i 2021 zatrzymała wszystko. Rok 2018 był rokiem rekordowym pod względem liczebności. Do naszego Koła należało 152 członków. Przyjęliśmy 20 osób, ale mieliśmy również rekordową liczbę skreśleń - 15 - zwracał uwagę Raabe. Obecnie do Koła nr 2 należy 130 członków.

Ważnym punktem spotkania był wybór członków do zarządu Koła na kolejną kadencję. Wieloletni prezes Eugeniusz Raabe po 12 latach nie wziął udział w tych wyborach.  Pan Eugeniusz Raabe był prezesem przez 3 kadencje. Dziękuję za te 12 lat Twojego nienagannego prezesowania, pełnego zaangażowania, które może być wzorcowe dla wszystkich. Z pewnością nowy prezes będzie miał twardy orzech do zgryzienia, żeby Tobie dorównać. Przyciągałeś ludzi swoją pracą i zaangażowaniem. Stworzyłeś największe koło Macierzy Ziemi Cieszyńskiej na świecie. Jest już wprawdzie trochę mniejsze niż było przed pandemią, ale w dalszym ciągu jest to koło największe. Przyciągnąłeś do nas bardzo wiele osób, również i tych znanych, jak np. Panią Burmistrz, radnych, media. Przyciągnąłeś ich do nas swoją osobą, ale też atrakcyjnością naszych działań. Zorganizowałeś około 40 wycieczek, które dzięki Tobie były niepowtarzalne i niezapomniane. Będziemy je wspominać do końca życia z wielkim wzruszeniem. Na wiele rzeczy nas otworzyłeś, wieloma tematami nas zainteresowałeś. Zwiedziliśmy wiele różnych ciekawych miejsc. Otwarłeś nam oczy na to jak wiele talentów, zwłaszcza w muzyce, narodziło się w naszej małej Ojczyźnie. Każde zebranie zawsze starałeś się uświetnić występem lokalnego artysty. Niestrudzenie przez 182 spotkania w Klubie Propozycji pozyskiwałeś ciekawych prelegentów i będziesz to, mam nadzieję, robił dalej. Postanowiłeś już nie kandydować do nowego zarządu, ale myślę, że będziesz tym naszym głosem doradczym w dalszym ciągu. I nie osierocisz nas w naszej pracy. Za wszystko bardzo dziękujemy - ze wzruszeniem dziękowała za 12 lat szefowania Eugeniuszowi Raabe, Natalia Bańczyk wiceprezes kadencji 2018-2021. 

Robiłem co mogłem. Będę z pewnością dalej Was wspierał i pomagał. Dziękuję Wam wszystkim za to, że byliście cały czas aktywni. Dziękuję zarządowi - mówił Raabe. Podczas podziękowań nie zabrakło wzruszających momentów, kwiatów i wspólnych pamiątkowych zdjęć. 

W drugiej części zebrania wybrano w drodze głosowania członków do Zarządu oraz Komisji Rewizyjnej, a także delegatów na Walny Zjazd MZC na nową 4-letnią (2022 – 2025) kadencję. Spotkanie zakończyło się występem artystycznym. 

 

Zarząd Koła nr 2 ,, Mały Jaworowy '' MZC (2022-2025)

1. Pawlita Grażyna – Prezes Zarządu
2. Herok Krzysztof – vice-prezes
3. Bańczyk Natalia – sekretarz
4.Koczoń Genowefa – skarbnik
5. Nowak Zygmunt – czł. Zarządu
6. Chełmiński Stanisław-- czł. Zarządu
7. Herman Helena – czł. Zarządu

Komisja Rewizyjna

1. Francuz Danuta – przewodnicząca
2. Wójcik Anna z-a przewodniczącej
3.Pońc Aniela – członek Komisji Rewizyjnej


Delegaci na Walny Zjazd MZC

1. Raabe Eugeniusz
2. Koczoń Genowefa
3. Pawlita Grażyna
4. Chełmiński Stanisław
5. Bańczyk Natalia
6. Szebesta Krystyna
7. Nowak Zygmunt
8. Francuz Danuta
9. Herok Krzysztof
10. Wojnar Bronisław

 

MSZ

 

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: