Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kolekcjonerzy w Strumieniu

Czy 10 porcelanowych słoników to już kolekcja? A może tysiące kart telefonicznych? Nie ważne. Ważne jest to, że ludzie zbierający różne przedmioty to osoby z pasją. Takie można było spotkać podczas czwartego Zlotu Kolekcjonerów, który odbył się w Strumieniu.
Kilkudziesięciu hobbystów zawitało do Strumienia. Były to osoby zarówno z gminy, ale nie brakowało przedstawicieli całego powiatu a i ościennych miejscowości. W tym roku zlot odbył się nie w auli gimnazjum, a w salach domu kultury. Bliżej rynku jest więcej osób, liczymy że chętnych na spotkanie z hobbystami nie zabraknie - przekonuje Agnieszka Korzeniewska z strumieńskiego GOKu.
I rzeczywiście co rusz w salach ośrodka pojawiali się chętni podziwiać kolekcje. A te były bardzo różne. Bo był zbiór zabawkowych koników, pojawiły się modele samochodów. Były zbiory birofilistyczne i muzyczne. Wreszcie pojawiły się osoby, które w swych kolekcjach mają pamiątki związane z Ojcem Świętym.
Przedstawiamy Państwu cztery osoby i ich kolekcje. Zapraszam do wysłuchania rozmów z niezwykłymi hobbystami.
 
 
Wszystko o Janie Pawle II i Polsce
 
Leszek Ciemała z Puńcowa przyjechał do Strumienia z pokaźną kolekcją pamiątek. To wszystko przedmioty związane z pontyfikatem Janem Pawłem II. Zdjęcia, karty pocztowe, a także kasety i płyty z głosem papieża.
 
 
Kostka Rubika w 20 sekund
 
Rekord świata w jej ułożeniu wynosi niespełna sześć sekund. Ale jeśli ktoś to robi i w 20 sekund dla mnie jest mistrzem. W Strumieniu na Zlocie Kolekcjonerów pojawili się również miłośnicy logicznych łamigłówek. Zmieniające się kolory, kształty -i miliardy kombinacji - to wszystko fascynuje Sławomira Gonska z Bąkowa i jego ojca. współnie kolekcjonują kostki Rubika.
 łnie kolekcjonują kostki Rubika.
 
 
Skaldomania - czyli błękitny longplay
 
Wszystko a zdaje się, że i więcej na temat zespołu Skaldowie zna Klaudiusz Zawada z Zamarsk. Do Strumienia przyjechał z bogatą kolekcja płyt. Zarówno tych analogowych jak i CD.
 
 
 
Jan Bacza
źródło: OX.PL
dodał: JB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: