Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kolejny włoski test Sztuki

Kacper Sztuka, kierowca wyścigowy z Ustronia, zaliczył kolejny test włoskiej Formuły 4. W jego ramach pokonał ponad 500 kilometrów po słynnym włoskim torze zlokalizowanym w pobliżu miejscowości Imola.

- Wyjątkowość tego obiektu dało się odczuć od pierwszych okrążeń. Zakręty w znacznej większości są średnio-szybkie, a przede wszystkim zróżnicowane, co wymaga dużej koncentracji, bo łatwo o błąd. Ale przyjemność z pokonywania kolejnych kilometrów jest olbrzymia - napisał 14-letni kierowca na Facebooku.

Warto dodać, że obiekt Autodromo Enzo e Dino Ferrari (znajdujący się o ok. 80 km od fabryki Ferrari w Maranello) ma bardzo bogatą historię, w której nie brakuje jednak tragicznych wydarzeń. To właśnie na tym torze w wypadku z 1994 roku zginął Ayrton Senna, uznawany za jednego z najlepszych kierowców F1 w historii.

Do 2006 roku odbywały się tam wyścigi Formuły 1 o Grand Prix San Marino, a w tym roku, po 14 latach przerwy, tor powrócił do kalendarza najwyższej kategorii wyściogowej - zorganizowano na nim Grand Prix Emilii-Romanii.

O wcześniejszych testach 14-latka z Ustronia pisaliśmy tutaj i tu.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: