Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kolejny przypadek Koronawirusa w Cieszynie

Mamy 25 nowych przypadków zakażenia potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów - poinformowało Ministerstwo Zdrowia na Twitterze

- Potwierdzone przypadki dotyczą 9 osób z woj. dolnośląskiego (Wrocław i Wałbrzych), 5 osób z woj. mazowieckiego (Warszawa), 3 osób z woj. wielkopolskiego (Kalisz i Poznań), 2 osób z woj. opolskiego (Opole), 2 osób z woj. śląskiego (Cieszyn, Tychy) - czytamy w informacji.

Aktualizacja Mężczyzna przebywa w domu w Dębowcu. – Przyjechał kilka dni temu z Niemiec i przebywał w kwarantannie domowej pod nadzorem sanitarnym. Po wystąpieniu objawów zgłosił się na oddział zakaźny do cieszyńskiego szpitala. Po przebadaniu i pobraniu próbek lekarz zdecydował o leczeniu w warunkach domowych, gdyż stan zdrowia mężczyzny na to pozwala. Służby sanitarne docierają do wszystkich osób, z którymi mężczyzna miał kontakt i nakładają na nie decyzję kwarantanny domowej – poinformowała Alina Kucharzewska, rzeczniczka prasowa wojewody śląskiego.

(red)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

8
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-03-16 09:53:26
tom lem: ...dla uspokojenia , należałoby poinformować, że kolejny przypadek jest z tzw. ulicy ( przejścia granicznego) lub kwarantanny a może dozoru sanitarnego?
2020-03-16 10:29:12
Selma: Z kwarantanny domowej osoby, która wróciła z Niemiec.
2020-03-16 10:42:07
maciek731101: wiadomo ze do Cieszyna zwozi sie ludzi z Ustronia, Wisly, Skoczowa i okolic. napiszcie chociaz z jakiej miejscowosci jest kolejny pacjent bo ludzie do glowy dostaja.
2020-03-16 12:20:05
wyśmienity cwaniaczek: bo to przez baranów intelektualnych epidemia się rozprzestrzenia !!!!!! znam przynajmniej 3 osoby które !!!!uwaga w sobotę pojechały na narty do włoch !!!!!! po drugie barany które np umawiają się na wspólne bieganie w grupie czy rower .......cytuję " a wczoraj wróciłem z niemiec siedziałem za kółkiem 9 godzin bym się poruszał, zwołaj ekipę jedziemy na rower !!!!! nosz qurwa DEBILE JEDNE .......PRZEZ WAS TEGO NIE OPANUJEMY QURWIARZE
2020-03-16 12:32:53
mieszko2010: Za nieprzestrzeganie poleceń-np spotkań,imprez itd. powinni zwiększać kary finansowe aby pamiętali do końca życia że przez ich głupotę inni niewinni ludzie będą cierpieć.
2020-03-16 15:18:53
Tomas123: Wytłumaczcie mi proszę jedna sprawę. W ostatni piątek nastąpiła dezynfekcja cieszyńskich szkół. Pytam po co? Skoro wirus utrzymuje się na powierzchni przy życiu 3 dni a szkoły zamknięto na przynajmniej 14 dni to po co ta dezynfekcja ? Wirus sam po taki czasie dawno zniknie. Mało tego do szkół przyszli dziś pracownicy administracyjni i sprzątają po dezynfekcji. Bo płyn dezynfekujący osiadł na wszystkim w szkole pozostawiając śliski nalot który jest również alergenem i osoby uczulone mogą mieć problemy. Tak więc panie czyszczą szkoły każdy zakątek ławki, krzesła, lamperie, garnki na kuchni itd. Każda z tych osób może być nieświadomym nosicielem wirusa i rozsiać go po szkole :-). Jaki był sens wydawania pieniędzy i marnowanie środka dezynfekującego na tak bezsensowną operację?
2020-03-16 15:46:21
hanbes: Jak widzicie pewnych rzeczy nie przeskoczymy. Oby tylko te działania o których powyżej piszecie a także zachowanie tych "debilątek" nie wpłynęły na nasze zdrowie i samopoczucie! Skoro bary i gospody zamknięte odkażajmy się w domu!
2020-03-16 15:47:51
hanbes: Miałem na myśli te "debilątka" o których pisał cwaniaczek...
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: