Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Czechy ograniczają ruch pieszych. Korki w Cieszynie

Od dziś (16.03) na terenie Republiki Czeskiej obowiązuje ograniczenie swobodnego ruchu pieszych. Mieszkańcy kraju naszych południowych sąsiadów będą mogli wyjść z domu jedynie do pracy, do rodziny (z ważnych przyczyn), do lekarza czy po podstawowe zakupy spożywcze.

O wprowadzeniu ograniczeń, spowodowanych rzecz jasna pandemią koronawirusa, informuje Česká televize:

O ważnych informacjach dla osób, które pracują w Czechach, pisaliśmy tutaj - LINK.

Warto także przypomnieć, że od wczoraj (15.03) osoby przekraczające granicę polsko-czeską poddawane są kontrolom granicznym. To oczywiście powoduje spore utrudnienia w ruchu:

 

Jak informuje Urząd Miejski w Cieszynie, utrudnienia drogowe z udziałem tirów do kontroli na przejściu granicznym Cieszyn-Boguszowice występuje zarówno od strony ul. Katowickiej (wjazdu od strony Hażlacha), jak i Bielskiej (od strony Gumnej) i na całej trasie S-52.

 sobom podróżującym do Cieszyna zaleca się korzystanie z alternatywnych dróg:
- z Pogwizdowa ul. Frysztacką, 
- z Bażanowic ul. Wiślańska, 
- z Puńcowa ul. Cieszyńską

- Podróżujący służbowo bądź zawodowo do Czech, mogą skorzystać z przejścia granicznego na Moście Przyjaźni. Obowiązuje tam jednak tylko ruch pieszy! Przypominamy, tylko osoby podróżujące do Czech w celach służbowych bądź zawodowych i mające przy sobie potwierdzające to dokumenty, po powrocie nie są objęte obowiązkową 14-dniową kwarantanną - przypopomina Katarzyna Koczwara z Urzędu Miejskiego w Cieszynie

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-03-16 11:19:42
GusGus: Sytuacja na drodze Katowickiej to jest skandal. Od rana ulica z Pastwisk w stronę Cieszyna jest zupełnie nieprzejezdna. To nie jest korek tylko trwałe zablokowanie ważnej ulicy w Cieszynie przez Tiry unikające opłat na dwupasmówce. Skandalem jest to, że policja na to nie reaguje. Dlaczego nie zablokowała w tej trudnej sytuacji wjazdu w Pawłowicach i pozwoliła TIRom zablokować miasto?
2020-03-16 12:23:18
wyśmienity cwaniaczek: PS A CO MA MOST KAROLA DO CIESZYNA ??!!!!! kolesiowi z ox już chyba wirus mózg zaatakował :) ps wszystkie tiry i tirowców zamknąć w jakimś kamieniołomie i zasypać !!!!!!!!!!!!!!!!! tiry na tory !!!!!!!!! TO JEST MOMENT KIEDY TO MOŻE SIĘ UDAĆ !!!!!!!!!!!!
2020-03-16 12:31:22
maciek731101: zgadzam sie z GusGus !!!!! od Pawlowic zabronic wjazdu tirom !!!!!!!!!!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: