Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kolejny klub wsparł szpital

Już wcześniej, na łamach naszego portalu, informowaliśmy o drużynach z regionu (przyp. red. - Tempo Puńców oraz LKS Goleszów), które prowadziły zbiórki dla Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Kolejna drużyna piłkarska zaoferowała pomoc, ale tym razem jest to zespół występujący na zapleczu Ekstraklasy.

Mowa o GKS-ie Jastrzębie. Działacze klubu, w ramach akcji #WykopmyWirusa, wsparli Szpital Śląski w Cieszynie. Jastrzębianie poszukiwali przedsiębiorstw, które za ich pośrednictwem wesprą okoliczne szpitale, w zamian za działania promocyjne. Jak czytamy na oficjalnej stronie I-ligowca, na odzew nie trzeba było długo czekać.

Tym sposobem, w ręce pracowników szpitali w Cieszynie, Raciborzu, Rybniku oraz Jastrzębiu-Zdroju, została przekazana żywność w ilości ponad 14 tys. produktów. Nie tylko żywność została przekazana, ale również papier toaletowy oraz czyściwo.

- Jesteśmy bardzo wdzięczni za okazaną pomoc. Mamy ogromne zapotrzebowanie na różnego rodzaju artykuły, w tym oczywiście środki ochrony osobistej, jednak przekazana żywność również spadła nam w tym momencie jak z nieba – przyznał Czesław Płygawko, Dyrektor Szpitala Śląskiego w Cieszynie, w rozmowie dla gksjastrzebie.com. - Przeszliśmy na 24-godzinny system zmianowy i na dniach może się zdarzyć tak, że pracownicy po skończonej zmianie nie będą się udawali do swoich domów, a do hoteli. W ten sposób chcemy zmniejszyć ryzyko zakażeń wśród członków ich rodzin. Dlatego możliwość zapewnienia posiłków pracownikom, którą mamy między innymi dzięki tej akcji, jest dla nas niezwykle cenna i ważna – dodał.

A o tym, jak wyglądała cała akcja, można przekonać się, oglądając poniższe materiały wideo:

 

AP

źródło: ox.pl
dodał: Andrzej Poncza

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: