Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kolejny kielich w Szczyrku

W Parafii Ewangelickiej w Szczyrku na brak kielichów nie narzekają Jest już kielich od Prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego, Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Jerzego Buzka, Komisarza Parlamentu Europejskiego Janusza Lewandowskiego, Prezydenta Niemiec, kanclerz Niemiec, Premiera Holandii. Do tej kolekcji dołączył kolejny dar- tym razem od osoby prywatnej.

Po informacjach medialnych o przekazaniu kielicha komunijnego przez Ambasadora Niemiec do Parafii Ewangelickiej w Szczyrku, które pojawiły się niedawno  na ox.pl [Szczyrk: kolejny kielich] kolejny darczyńca wysłał do szczyrku kielich: - W piątek do parafii Ewangelickiej w Szczyrku dotarła paczka. Coś nieprawdopodobnego, ale kolejny kielich komunijny. Tym razem od prywatnej osoby Andrzeja Banerta z Kalisza, który , prowadzi Fundację Króla Salomona - informuje ks. Jan Byrt z parafii na Salmopolu.

Historia kielichów rozpoczęła się w roku 2008, w czasie poświęcenia ołtarza wybudowanego z kamieni z każdego państwa Europy. - Podczas tego nabożeństwa we wrześniu 2008 ówczesny kapelan Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego przekazał parafii kielich komunijny od Lecha Kaczyńskiego. Następnie parafia otrzymała kielich od byłego przewodniczącego Parlamentu Europejskiego, prof. Jerzego Buzka. Kolejnym był kielich od ówczesnego prezydenta Niemiec, Christiana Wulfa, a następnie od premiera Holandii, Andre Rouvoeta, potem od kanclerz Niemiec Angeli Merkel  - podaje duchowny.

vdka

źródło: OX.PL
dodał: NG

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: