Kolejny gol Chmielewskiego i wygrana Trzyńca!

Mistrzowie Czech odnieśli czwarte zwycięstwo z rzędu, tym razem pokonując Kometę Brno. Bohaterem Stalowników okazał się Matej Stransky, który dwukrotnie wpisał się na listę strzelców oraz zanotował dwie asysty.

Trzynieccy hokeiści, w pierwszych 14 minutach, zademonstrowali, jak powinno się rozpoczynać spotkania. Stalownikom wystarczyło tak niewiele czasu, aby prowadzić już różnicą trzech trafień. Wynik otworzył Ondrej Kovarcik (w 6. minucie). Nie upłynęło 60 sekund, a Matej Stransky podwyższył prowadzenie gospodarzy. W 14. minucie padła bramka na 3:0 i jej autorem był Aron Chmielewski.

Stalownicy wypracowaną przewagę z pierwszej tercji nie roztrwonili i dowieźli ją do końca, wygrywając 6:3. – Świetnie zagraliśmy w pierwszej tercji. Udał nam się początek spotkania i prowadziliśmy 3:0. Graliśmy dobrze, byliśmy aktywni i wykorzystywaliśmy okazje, co wyraźnie uspokoiło zespół – skomentował Marek Zadina, asystent Vaclava Varadi. – Odegraliśmy dobre spotkanie i cieszymy się, że sięgnęliśmy po komplet punktów – dodał.

Trzyniec odniósł czwarte zwycięstwo z rzędu i aktualnie plasuje się na pozycji wicelidera Tipsport Extraligi, ze stratą trzech punktów do Sparty Praga. Mistrzowie Czech kolejne spotkanie rozegrają już jutro (czwartek), a w Werk Arenie będą gościć hokeistów HC Vitkovice Ridera.