Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kolejne zawody zakończone sukcesem!

W tym roku odbyły się po raz drugi zawody z cyklu „Już pływam” zorganizowane przez szkółki pływackie HumanSport i MarioSport. Po kwietniowym sukcesie zainicjowanej przez nas akcji, przyszedł czas na organizację kolejnych zawodów. Inicjatywa jaką zapoczątkowaliśmy w kwietniu znalazła kontynuację i cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem – mówi Jacek Szczypka instruktor pływania. Basen przy SP4 znów odwiedziło ponad 110 dzieci pływających i rywalizujących w 3 kategoriach wiekowych.

Podobnie jak w pierwszej edycji – celem nadrzędnym organizacji zawodów – były mobilizacja dzieci do pływania oraz propagowanie zdrowego trybu życia poprzez sport – zaznacza Mariusz Siemasz – trener pływania i były zawodnik. Ponadto dzieci przedszkolne i szkół podstawowych, które regularnie uczęszczają na zajęcia organizowane przez okoliczne szkółki pływackie miały okazję sprawdzić swoje umiejętności na tle swoich rówieśników. Rywalizacja „Już pływam” odbywała się w trzech kategoriach wiekowych (5-6 lat, 7-8 lat, 9-10 lat), z podziałem na dziewczyny i chłopców w stylach dowolnym, grzbietowym i klasycznym.

Rywalizację swoich pociech dopingowali licznie zgromadzeni widzowie – rodzice i opiekunowie, którzy mimo mroźnej grudniowej soboty zgromadzili się nie tylko na trybunie ale i dookoła basenu „przyklejeni” do szyby. Na zakończenie zawodów, najlepsi zostali uhonorowani pamiątkowym dyplomem i medalami. Dla wszystkich uczestników organizatorzy przygotowali słodkie upominki i pamiątkowy dyplom uczestnictwa.

Oprawę i relację fotograficzną sprawował Wojciech Wandzel (www.wandzelphoto.com) oraz Julia Niżnikiewicz. Zapraszamy do obejrzenia galerii z zawodów na stronach organizatorów www.humansport.pl oraz www.mariosport.cieszyn.pl.

W tym miejscu chcielibyśmy serdecznie podziękować:
- Dyrektorowi Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Cieszynie za patronat i wsparcie przy organizacji imprezy oraz za oficjalne otwarcie zawodów
- Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 za wynajem basenu
- UKS Cisownica za sponsorowanie medali dla uczestników.
-osobom, które przyczyniły się do powstania i organizacji zawodów „Już pływam” (sędziom oraz obsłudze zawodów)
- oraz sponsorom, którzy wsparli finansowo ta ciekawą inicjatywę: (Firma Klimsza, Firma Faofar, Firma Euronet, Sushi Bar Nigiri Ustroń, Hotel Olympic Ustroń, Firma reklamowa Niko, Firma Trumpf Mauxion Chocolates, Firma Kraft Foods Polska spółka akcyjna Oddział ''Olza'').
- oraz lokalnym mediom za patronat.


Już teraz organizatorzy MarioSport i HumanSport zapewniają, iż odbędzie się kolejna edycja zawodów.

Jacek Szczypka

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: