Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kolejne próby oszustwa

Niestety, dwie starsze osoby dały się oszukać i przekazały pieniądze naciągaczowi. Do wyłudzenia pieniędzy doszło wczoraj (11.07.2019) w Cieszynie.

 W czwartek, kilku mieszkańców Cieszyna odebrało telefony od nieznajomych osób, którzy podawał się za ich krewnego. Oszust tak kierował rozmową, aby starsze osoby musiały się domyślać z kim rozmawiają. Twierdził, że spowodował wypadek i pilnie potrzebuje pieniędzy na „załatwienie” sprawy. Niestety dwie starsze osoby przekazały pieniądze oszustom.

- Odnotowano aż pięć takich zdarzeń. Trzy spośród nich zakończyły się usiłowaniem oszustwa, ponieważ osoby, które odebrały telefon były czujne i dociekliwe. Niestety dwie mieszkanki Cieszyna dały się zwieść przestępcom i przekazały gotówkę oszustom. Sprawą oszustwa zajmą się teraz prawdziwi policjanci. To przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do 8 lat. Powyższy model jest obecnie najczęściej stosowanym przez oszustów w stosunku do swoich ofiar, ale nie jedynym, dlatego apelujemy o czujność – informuje asp. Krzysztof Pawlik, rzecznik prasowy cieszyńskiej policji.

Mundurowi apelują aby każdy, kto zetknie się z takim sposobem działania przestępców, powinien natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką policji pod numer: 997 lub 112.

(red.)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: