Kolejne podium Adama Małysza

Adam Małysz, który prowadził po pierwszej serii w odbywającym się na skoczni mamuciej w Planicy konkursu skoków narciarskich, w drugiej serii skoczył 209,5 metra co dało mu ostatecznie 2 miejsce w tym konkursie.
Był to ostatni konkurs skoków w tym sezonie zaliczany do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Polaka wyprzedził dzisiaj jedynie Hari Olli, który w drugiej serii skoków wylądował na 219,5 metrze, czym zapewnił sobie najwyższe miejsce na podium. Trzecie miejsce „wyskakał” Simon Ammann.

W tym sezonie, nasz najlepszy skoczek ostatecznie zajął 14 miejsce w Pucharze Świata gromadząc 449 punktów. Kamil Stoch, który wywalczył w tym sezonie 119 pkt sklasyfikowany został na pozycji 33.
Warto odnotować, że Małysz znalazł się na drugim miejscu w klasyfikacji wszech czasów zawodników, którzy najczęściej stawali na podiach Pucharu Świata w skokach- na „pudle” stanął po raz 77.

Ostatnie konkursy Pucharu Świata były dla nas ogromnie emocjonujące. Okazało się, że Łukasz Kruczek nie potrafi znaleźć „sposobu” aby nasz mistrz wrócił do formy. Skoczek z Wisły w połowie sezonu zwrócił się więc do Hannu Lepistö, który od kwietnia 2006 roku do 11 marca 2008 był pierwszym trenerem naszej Kadry. Okazało się to strzałem w dziesiątkę i mogliśmy obserwować powolny powrót mistrza nart. Tak emocjonująca końcówka zawodów o Kryształową Kulę pozwala nam liczyć na kolejne sukcesy w przyszłości.

Gratulujemy serdecznie i dziękujemy za chwile radości skoczkowi z Wisły – Adamowi Małyszowi!