Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kolejne miliony za działkę

Gmina Jasienica sprzedała kolejną w tym roku działkę w Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefie Ekonomicznej – do gminnej kasy trafi 4,9 miliona złotych. To nie wszystko, jak informuje urząd, do końca grudnia zostanie sfinalizowana sprzedaż jeszcze jednej działki.

Sprzedana działka ma powierzchnię 2,53 ha a kupiła ją spółka Olbet z Łękawicy Jak podkreśla wójt Janusz Pierzyna, sprzedaż tego rodzaju gruntów ma na celu uzyskanie stabilnego funduszu inwestycyjnego Gminy

Ten rok z powodu pandemii nie był łatwy pod względem dochodów, nie wiadomo też, co nas czeka w najbliższych miesiącach. Tymczasem z myślą o przyszłości i rozwoju naszej gminy konsekwentnie chcemy realizować plany inwestycyjne, na które potrzeba środków finansowych. Przygotowywany przez wiele lat i dużym nakładem pracy i środków projekt Jasienickiej Niskoemisyjnej Strefy Ekonomicznej pozwala nam teraz ze spokojem patrzeć na nasze inwestycyjne zamiary. Jednocześnie staramy się nie podwyższać podatków, a zamiast tego pozyskiwać dodatkowe środki finansowe ze źródeł zewnętrznych – powiedział wójt.

Przypomnijmy, w październiku inwestorowi z Buczkowic zostały sprzedane dwie sąsiadujące działki o łącznej powierzchni 1,0556 ha za wartość 2,03 mln zł. Do tego należy doliczyć sprzedaż działki w pobliżu stacji kolejowej o pow. 2,4 ha za 4,35 mln zł. W tym ostatnim przypadku chodzi o grunty, które Gmina Jasienica w poprzednich latach pozyskała nieodpłatnie.

Red./mat.pras.

 

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

1
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-12-29 21:07:53
Szantrapa: Ustroń również sprzedaje działki, ale nie pod inwestycje tylko takiej jednej babie co je ogrodzi i nie użytkuje.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: