Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Hażlach: pokaż plac prof. Wawrzyczka na zdjęciu i wygraj

Dom Przyrodnika w Hażlachu i plac prof. Wiktora Wawrzyczka to doskonały przykład, jak skutecznie odmienić przestrzeń w centrum miejscowości i wykorzystać potencjał. Obecnie wszyscy miłośnicy Gminy Hażlach mogą wziąć udział w konkursie i podzielić się ulubionym zdjęciem z tego miejsca.

Na placu prof. Wawrzyczka znajdują się ławki, rabaty, instalacja pokazująca bieg Olzy i wiele innych atrakcji. O wyjątkowości miejsca możę świadczyć to, że odbył się tutaj już m.in. ślub. Wójt Gminy Hażlach Grzegorz Sikorski zachęca do wzięcia udziału w konkursie i pokazania swojego ulubionego zdjęcia z placu prof. Wawrzyczka. Na zwycięzców czekają nagrody.

O co jednak chodzi z placem? Przede wszystkim o rewitalizację, którą przesło centrum miejscowości - Kwestię potrzeby rewitalizacji centrum Hażlacha akcentowano już w kadencji 2006 – 2010. Wówczas zabiegaliśmy o uregulowanie stosunków własnościowych tego terenu, co umożliwiłoby późniejsze pozyskanie środków unijnych na ten cel. Wieloletnie starania hażlaskiego samorządu, przy dużym wsparciu mieszkańców, jak również organizacji pozarządowych zostały zwieńczone sukcesem, który dzisiaj cieszy wszystkich, nawet początkowych sceptyków tej idei. W tym miejscu warto dodać, że Dom Przyrodnika mocno promuje walory przyrodniczo rekreacyjne gminy Hażlach. Przyczynia się to do znaczącego wzrostu rozpoznawalności gminy, a co się z tym wiąże do przyrostu nowego budownictwa mieszkaniowego oraz otworzyło możliwości pozyskiwania kolejnych środków zewnętrznych na realizację następnych inwestycji poprawiających jakość życia mieszkańców gminy Hażlach. - wyjaśnia Sikorski

Co zrobić, żeby wziąć udział w konkursie? Pod postem Grzegorza Sikorskiego w mediach społecznościowych należy dodać zdjęcie z placu prof. Wawrzyczka w Hażlachu i oznaczyć dwie osoby, o których w tym momencie się myśli. Konkurs trwa do 17 stycznia. Zwycięzcą zostanie osoba, której zdjęcie uzyska największą liczbę polubień - Czekam na Wasze niesamowite, szalone bądź śmieszne zdjęcia - pamiętajcie, że ogranicza Was tylko wasza wyobraźnia – oczywiście pamiętamy o swoim bezpieczeństwie – podkreśla Sikorski.

źródło: ox.pl
dodał: JŚ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: