Kolejna porażka KS MOSiR

Skuteczna i silna obrona tyskich koszykarzy, mnóstwo strat cieszynian (aż 29!) i kolejna kwarta ''naszych'' obok meczu, tym razem zapomnieliśmy o grze w koszykówkę w drugiej kwarcie i tylko 5 punktów w 10 minut. Znowu był moment dobrej gry w końcówce. Szkoda, że to tylko moment.

Sobotnie  (02.11.2013) spotkanie z GKS Tychy rozpoczęło się w dobrym stylu, bardzo dobrze „wszedł” w mecz Łukasz Kubik, który po zbiórce w obronie otworzył nasz dorobek punktowy. KS MOSiR Cieszyn grał na równym poziomie z liderem II ligi przez 8 minut, niestety przestój w grze był widoczny już w końcówce pierwszej kwarty.

Jednak to, co najgorsze nastąpiło w II kwarcie, 10 minut i 5 punktów na koncie cieszynian! Pierwsze zdobyte dopiero w piątej minucie tej kwarty, natomiast ostatnie zdobyliśmy minutę później celnym rzutem Adama Hajduka za trzy i to była jedyna minuta w tej kwarcie, kiedy nasz zespół zdobył punkty. Prawdziwy ewenement i miejmy nadzieję, że niepowtarzalny...

Połowę spotkania kończymy z 22 punktową stratą. Trzecia kwarta to nadal brak skuteczności w grze cieszyńskich koszykarzy, a w końcówce trzeciej odsłony przegrywamy już 36 punktami! Wiara w korzystniejszy wynik wróciła w końcówce tej kwarty, kiedy to wprowadzając „życie” w naszej grze w ataku wprowadził Piotr Szafarczyk, czego efektem w ostatnich sekundach była jego trzy punktowa akcja.

Z motywacją i koncentracją cieszyńscy koszykarze przystąpili do ostatniej kwarty, mimo agresywnej obrony zespołu z Tychów i walki o każdą piłkę, to nasz zespół wiódł prym w tej kwarcie. Tyska drużyna to zespół walczący do ostatniej sekundy, nie odpuszczali na moment, liczne rotacje w składzie, aż dziewięć zmian, przy naszych czterech wprowadzały w zespole z Tychów świeżość i walkę o każdą piłkę. To nie była kwarta na „dogranie meczu” dlatego cieszy nas końcowy rezultat tej kwarty 33:19 dla Cieszyna -  głównie dzięki Przemysławowi Rączce i Tomaszowi Czajkowskiemu.

Zbyt duża strata nie pozwoliła nam zbliżyć się do drużyny GKS Tychy, ostatecznie przegraliśmy z bardzo dobrym zespołem 72:91. Niestety w naszym zespole nie wszyscy mogli zaprezentować się na miarę swoich możliwości, to był ciężki mecz i miejmy nadzieję, że najtrudniejsze mecze już za nami, już dziś skupiamy się na najbliższym przeciwniku i walce o dwa punkty. Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe spotkanie z zespołem Mickiewicza ROMUS Katowice.

Najbliższy mecz:
VI kolejka - 09.11.2013 KS MOSiR Cieszyn - KKS Mickiewicz Katowice. Początek meczu na hali UŚ o godzinie 17:00 - Zapraszamy!

źródło: mat.pras.