Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kolejna akcja z fałszywymi SMS

Była już próba oszustwa na dopłatę do paczki i na zatrzymanie przesyłki przez służby celne. Teraz oszuści zachęcają do śledzenia paczki, podając w wiadomości link.

Wczoraj informowaliśmy o wiadomościach SMS, w których pojawia się informacja o zatrzymaniu paczki przez służby celne i link. Dziś (20.04) do naszej redakcji zgłosiło się kilka osób, które otrzymały wiadomość SMS o możliwości śledzenia paczki. Nie byłoby w tym nic zastanawiającego, gdyby nie fakt, że żadnej przesyłki nie zamawiały. Oszuści tym razem próbują wzbudzać jak najmniej podejrzeń - każdy użytkownik kiedyś jakąś przesyłkę śledził. Dlatego należy zachować czujność i nie klikać w linki w wiadomościach, chyba, że pochodzą z oficjalnego numeru danego przewoźnika. 

źródło: ox.pl
dodał: Jś

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2021-04-20 11:34:37
marian1951: Oszust na oszuście , oszustem pogania. To już prawdziwa plaga.
2021-04-20 15:27:56
św. Patryk.: ...i kolejny alarm bombowy w przedszkolu w Skoczowie, bodaj już czwarty w tym roku - służby specjalne i policja skoncentrowane na działaniach przeciwko opozycji i krytyków władzy, zakupiony przez PiS za ciężkie miliony i nielegalnie system "pegasus" do podsłuchiwania i penetracji telefonów i kompów w całości dedykowany takim właśnie zadaniom, a tuż pod naszym nosem jakiś żartowniś kolejny raz wygania dzieciaki z przedszkola do ogródka, policja bezsilna
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: