Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kolegium Akademii Przyszłości w Cieszynie?

„Od porażki w szkole do sukcesu w życiu” - Akademia Przyszłości stawia na pomoc dzieciom. To siostrzany projekt Szlachetnej Paczki. Kolegium Akademii, czyli lokalny oddział, być może już w tym roku, zostanie utworzony w rejonie Cieszyna.

Akademia Przyszłości powstała w 2003 roku. To ogólnopolski program edukacyjny skierowany do dzieci. W odróżnieniu od Szlachetnej Paczki tutaj ważna jest nie tyle materialna pomoc, co ta oparta na relacjach. Bohaterem Akademii jest przede wszystkim dziecko, ale także wolontariusze i darczyńcy. Lokalny oddział Akademii w rejonie Cieszyna chciałby utworzyć zeszłoroczny lider Szlachetnej Paczki w Cieszynie Marcin Czyż. Chcielibyśmy w tym roku oprócz rejonu Szlachetnej Paczki otworzyć kolegium Akademii Przyszłości. Postaram się namówić do współpracy odpowiednie szkoły i zaplecze pedagogiczne – przyznał w rozmowie z naszą redakcją Czyż.

Pomoc trafia do dzieci z rodzin wykluczonych, które mają problemy w kontaktach z rówieśnikami, czy w nauce - które zostaną zakwalifikowane do Akademii. Wolontariusz staje się opiekunem dziecka. Jego zadanie polega na regularnych spotkaniach (raz, dwa razy w tygodniu), wsparciu w kontaktach z rówieśnikami, pomaganiu w lekcjach itd. Kolegium organizuje dla dzieci również wspólne wyjścia np. do kina, na basen. Wolontariusz kontaktuje się również z darczyńcą, którego informuje o sukcesach i postępach dziecka. Darczyńca funduje Indeks (indywidualnie, w grupie). W tym celu trzeba zarejestrować się na stronie Akademii, wybrać dziecko i wykupić indeks – tłumaczy Marcin Czyż.

Jak przyznaje cieszyński lider XVIII edycji Szlachetnej Paczki, być może już w marcu uda się przystąpić do realizacji kolegium.

 

mst

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
kontakt z redakcją