Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Alarm bombowy w sklepach sieci Biedronka

Jak wynika z informacji, jakie nam przekazano, w poniedziałek (07.01.2019) w powiecie cieszyńskim miała miejsce ewakuacja sklepów należących do sieci Biedronka. Powodem przeprowadzenia ewakuacji było rzekome podłożenie bomby w jednym z obiektów. Jak się okazało, alarm był fałszywy, jednak nie dotyczył tylko sklepów na Śląsku Cieszyńskim. Prowadzona akcja najprawdopodobniej była wynikiem ponurego żartu...

Chyba wszyscy jeszcze pamiętamy sytuacje, kiedy co kilka dni ewakuowany był cieszyński sąd, czy też cieszyński oddział Izby Celnej w Katowicach (aktualnie jest to jednostka wchodząca w skład korpusu służby celno-skarbowej). Za każdym razem odpowiednie służby otrzymywały informacje, dotyczące rzekomego podłożenia ładunku wybuchowego w tych obiektach i za każdym razem przeprowadzona została ewakuacja, a obiekt był sprawdzany pod kątem obecności materiałów pirotechnicznych.

Sytuację w Biedronkach można już uznać za analogiczną. Zagrożenie było tylko teoretyczne, jednak za każdym razem tego typu informacje są dokładnie sprawdzane, a ewakuacja przeprowadzona. Przyczyna jest prosta. Na szali znajduje się życie dziesiątek, a nawet setek osób, w związku z czym procedury są z najwyższą starannością wrażane, a ryzyko nigdy nie jest bagatelizowane - w sytuacji, gdy jest informacja o możliwości pozostawienia ładunku wybuchowego, standardową procedurą jest ewakuacja ludzi i sprawdzenie obiektu przez pirotechników - wyjaśnia asp. Krzysztof Pawlik, Rzecznik Prasowy KPP w Cieszynie.

Jak się dowiedzieliśmy, dziś (07.01.2019) w godzinach popołudniowych wpłynęły anonimowe informacje, dotyczące umieszczenia materiału wybuchowego w jednym ze sklepów sieci Biedronka. Żartowniś jednak nie był na tyle uprzejmy, aby poinformować służby, w którym konkretnie sklepie ma się znajdować bomba. Ewakuowano sklepy nie tylko w rejonie Śląska Cieszyńskiego, ale również w Katowicach, Nowym Sączu, Toruniu i wielu innych miejscowościach. Aktualnie nie wiadomo, kto stoi za tym "żartem", jednak w naszym regionie nie stwierdzono zagrożenia.

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

2
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2019-01-07 22:58:25
bronek91: Mam nadzieję, iż żartowniś swoją sympatię nigdy nie skieruje w kierunku pewnej galerii stela.
2019-01-08 10:27:08
kierowca_bombowca: Nie będzie żadnego problemu ze znalezieniem dowcipnisia, przecież karty SIM są rejestrowane. To była "dobra zmiana".
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować: