Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kolęduj z Pogórzem tym razem w domu

27 grudnia o godz. 17.00 serdecznie zapraszamy do udziału w koncercie kolędowym – Pogórskim Kolędowaniu, które tym razem będzie można zobaczyć on-line, również na łamach naszego portalu. W tej, dziewiątej edycji Pogorskiego Kolędowania koncertować będzie Kuba Jurzyk oraz Paulina Grochowska i Golden Gate String Quartet, znani ze studia Accantus. A dochód z koncertu, który uda się pozyskać za pośrednictwem portalu zrzutka.pl, zostanie przeznaczony na zakup koncentratorów tlenu, do wypożyczalni sprzętu medycznego, która działa przy pogórskiej parafii.

– Co roku kolędowy koncert, połączony ze zbiórką charytatywną cieszy się dużym zainteresowaniem publiczności, a Kościół p.w. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Pogórzu, często nie może pomieścić tych, którzy mają ochotę uczestniczyć w tym wydarzeniu. Tym razem będzie inaczej. To Pogorskie Kolędowanie zawita w Waszych domach. Dziś, kiedy wirus ogranicza nasze kontakty, zmuszeni jesteśmy zorganizować to wydarzenie w zupełnie inny sposób, jednak jesteśmy pewni, że mimo pandemii wasze serca się otworzą i nie tylko podzielicie się z nami Waszym czasem i ciepłem domowego ogniska, ale również wesprzecie tegoroczny cel naszego kolędowania mówi Dariusz Kupka, organizator koncertu.

Zrzutkę można wspierać TUTAJ

 Jak co roku Pogorskie Kolędowanie to inicjatywa kilkunastu osób na czele z gościnną Parafią pw. NMP Królowej Polski w Pogórzu i jej proboszczem ks. Ignacym Czaderem. Organizację wydarzenia wspiera Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej, Starosta Cieszyński, Burmistrz Skoczowa i wielu innych samorządowców, ludzi dobrej woli i sponsorów, dzięki którym w kościele w Pogórzu mogą wystąpić znamienici artyści.

A w tegorocznej edycji wystąpią:
Kuba Jurzyk Absolwent Szkoły Muzycznej II stopnia w Warszawie w klasie wokalistyki estradowej, Szkoły Muzycznej I stopnia w klasie saksofonu i stołecznego. Finalista czwartej edycji programu X Factor. Wokalista, który na co dzień współpracuje z Filharmonią Narodową i Śródmiejskim Teatrem Muzycznym. Występował m.in. na deskach Teatru Palladium oraz w Operze Narodowej i Operze Leśnej w Sopocie. Użycza głosu w filmach współpracując m.in. z Disney Polska. Wspólnie z przyjaciółmi współtworzy popularny kanał w serwisie YouTube znany jako Studio Accantus.

A z nim zagości Paulina Grochowska, która swym głosem zachwyciła Afromental w programie The Voice of Poland śpiewa, gra i tańczy zawodowo. Wykształcenie muzyczne zawdzięcza Gdańskiej Akademii Muzycznej. Jazz i muzyka estradowa - to jej ulubione specjalizacje.
Dodatkowo w Pogórzu wystąpią również z Pomorza - Golden Gate String Quartet. Kwartet wykonuje znane dzieła muzyki klasycznej, standardy muzyki filmowej, musicalowej, oraz covery największych przebojów muzyki popularnej. Kwartet współpracował z wybitnym pianistą jazzowym Sławkiem Jaskułke, projektantem mody Patrykiem Wojciechowskim (Project Runway), producentami muzycznymi i czołowymi gwiazdami, takimi jak Michał Bajor, Ania Wyszkoni, Gromee, Mahan Moi czy Sarsa. The Golden Gate występował podczas Top of the Top Sopot Festiwal 2018, Sopot Superhit Festiwal 2017, 2018, 2019 The Voice of Poland, Dzień dobry TVN, Pytanie na śniadanie, TVP POLONIA. Obecnie jest w rozkwicie swojej kariery muzycznej. Występuje i nagrywa albumy studyjne, cieszy się wsparciem oddanych fanów z różnych środowisk.
Warto jest być więc z 9. edycją Pogorskiego Kolędowania, którą w tym roku można obejrzeć bez wychodzenia z własnego domu. Portal OX.PL, będzie transmitować to wydarzenie 27 grudnia o godz. 17.00. Nie przegapcie tego wydarzenia!
KOD

 

 

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

3
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-12-25 19:45:52
Antykler Forte: jaka szkoda że franciszkanie już nie uzdrawiają cudownie w Pogórzu
2020-12-26 20:11:48
Po Prostu: może po prostu poumierali?
2020-12-26 23:46:14
rabin: Napełnij ich, Panie, bojaźnią, niech uznają w końcu, że są tylko ludźmi.
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: