Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kolędowanie po raz piąty

Już 6 stycznia o godz. 17.00 rozpocznie się koncert, podczas którego wystąpią: Gabi Gąsior & Holy Noiz oraz Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej. Dochód z koncertu przeznaczony zostanie na zakup specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego do bezpłatnego wypożyczania chorym i potrzebującym. Po raz piąty w Kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski odbędzie się Pogorskie kolędowanie.

Pięć lat temu w Pogórzu odbył się pierwszy taki koncert. Co roku występowały inne zespoły i kapele. Byli Gojcowianie, Zespół Dzień Dobry czy Zespół Retrospekcja. Rozbrzmiewały piękne kolędy w różnych stylach muzycznych. Nie inaczej będzie również podczas najbliższego Pogórskiego kolędowania. Na tradycyjna nutę zakolęduje Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej, zespół jest wizytówką Śląska Cieszyńskiego. Nie tylko pięknie śpiewają i tańczą, ale również prezentują piękny strój i kulturę naszego regionu. Zespół sięga również do korzeni innych regionów, prezentując stroje regionalne. Koncerty Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Cieszyńskiej cieszą się dużą popularnością i są niezapomnianym widowiskiem. Jednak to nie wszystko co przygotowali organizatorzy koncertu. W Pogórzu wystąpi również Gabi Gąsior i Zespół Holy Noiz. Gabi Gąsior to artystka, która swoim niepowtarzalnym głosem zachwyciła publiczność niejednej sceny na świecie. Koncertowała m.in. na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, była również jedna z gwiazd tegorocznych Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Do Pogórza przybędzie z zespołem Holy Noiz. Zespół początkowo występujący pod nazwą Gospel Friends w roku 2008 zdobył kilka nagród podczas Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Gospel w Osieku oraz na gliwickim festiwalu Cantate Deo. W jesieni tego samego roku, grupa już pod nową nazwą Holy Noiz (z ang. święty hałas) dokonała pierwszych autorskich nagrań. W grudniu 2008 roku Holy Noiz nagrał płytę Live DVD „To On” wraz z chórem Gospel Joy, prowadzonym wówczas przez Briana Fentress (Regeneration). Z czasem Gabriela Gąsior i Holy Noiz zaczęli koncertować także niezależnie – Gabriela jako wokalistka i instruktor gospel, muzycy jako zespół akompaniujący innym artystom i chórom podczas koncertów, festiwali i warsztatów gospel. Grupa muzyków przez kilkanaście lat współpracy występowała na wielu międzynarodowych festiwalach muzyki gospel, akompaniując takim artystom jak m.in.: Mieczysław Szcześniak, Beata Bednarz, Natalia Kukulska, Kuba Badach, Anna Szarmach, Ewa Uryga, Andrzej Lampert, David Daniel, Peter Francis, Solomon Facey, Jnr. Robinson, Karen Gibson, Ruth Waldron, Brian Fentress, chór Gospel Joy, Konin Gospel Choir.

W tym roku Honorowy Patronat nad imprezą objęła Sylwia Cieślar, Wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Śląskiego.


TAK BYŁO PRZED ROKIEM:

Jak co roku organizatorzy liczą na  obecność wielu widzów którzy zechcą zakolędować w kościele w Pogórzu. Koncert odbędzie się 6 stycznia 2017r. o godz. 17.00. Dochód z koncertu zostanie przekazany na cel charytatywny - zakup sprzętu rehabilitacyjnego do bezpłatnego wypożyczania potrzebującym. Serdecznie zapraszamy.

 

ZOBACZ JAK BYŁO PRZED ROKIEM- FOT. BARTŁOMIEJ KUKUCZ /OX.PL


 

 

GABI GĄSIOR&HOLY NOIZ:

 

ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA ZIEMII CIESZYŃSKIEJ

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: