Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kochać... i przeżyć pół wieku...

W gminie Chybie odznaczono medalami prezydenckimi 14 par małżeńskich, które w 2021 roku świętowały jubileusz Złotych Godów, czyli 50 lat małżeństwa.

50 lat razem, to czas radości i smutku, rozterek i szczęśliwości, jak mówią jubilaci, czas wzajemnego zrozumienia i wybaczania. Małżeństwo to sztuka kompromisu i troski o drugiego człowieka, jednak nawet wieloletnie małżeństwo może się udać o czym udowadniają jubilaci.

- W 2021 roku Jubileusz Złotych Godów na terenie naszej gminy obchodziło 14 par. W dowód uznania Wójt Gminy Chybie - Janusz Żydek, jak co roku, wystąpił do Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej o odznaczenie jubilatów medalami za długoletnie pożycie małżeńskie – informuje Gmina Chybie.

W Gminnym Ośrodku Kultury w Chybiu odbyła się uroczystość wręczenia medali za długoletnie pożycie w małżeństwie. Wójt Gminy Chybie Janusz Żydek wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Piotrem Gmuzdkiem, oraz kierownikiem USC Darią Wawrzyczek wręczyli jubilatom przyznane medale. Dodatkowo uhonorowali ich  kwiatami i koszami wypełnionymi po brzegi rozmaitościami.


- Po części oficjalnej jubilaci zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, wzniesiony został również toast. Wyjątkowa ceremonia, która jest już tradycją naszej gminy, była pełna uśmiechów, wzruszeń i wspomnień o pięknych latach minionego 50-lecia. Nie każdemu bowiem jest dane, by po pięćdziesięciu latach wspólnego pożycia małżeńskiego móc myślami wrócić do tamtych młodzieńczych lat, i uroczyście obchodzić Złote Gody – dodaje Urząd Stanu Cywilnego w Chybiu.  Wyjątkowy jubileusz świętowali-
1. Pani Władysława i Pan Józef Brzóska
2. Pani Anna i Pan Franciszek Bura
3. Pani Zenona i Pan Henryk Caban
4. Pani Irena i Pan Jan Czylok
5. Pani Maria i Pan Paweł Krysta
6. Pani Leokadia i Pan Stanisław Kuboszek
7. Pani Genowefa i Pan Antoni Łukosz
8. Pani Helena i Pan Alojzy Mynarscy
9. Pani Urszula i Pan Jan Puchałka
10. Pani Jadwiga i Pan Edward Sudoł
11. Pani Jadwiga i Pan Józef Walencinowicz
12. Pani Helena i Pan Władysław Wija
13. Pani Tatiana i Pan Józef Zaor
14. Pani Stefania i Pan Stanisław Żerdka

-Szanownym jubilatom serdecznie gratulujemy tak pięknego jubileuszu. Jesteśmy pełni uznania i podziwu dla ogromu pracy włożonej w budowanie rodziny przez ostatnie 50 lat Waszego wspólnego życia. Życzymy Państwu, byście w zdrowiu i szczęściu, przeżywali kolejne jubileusze – powiedzieli wójt i przewodniczacy Rady Gminy w Chybiu.

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: