Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kobiety w innej odsłonie - wykład UTW

W czwartek (08.03) na terenie Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie odbył się kolejny wykład plenarny Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Tym razem wydarzenie rozpoczęło się od złożenia życzeniom wszystkich paniom w dniu ich święta. Następnie głos zabrała Władysława Magiera, która przygotowała wykład ''Kobiety w innej odsłonie''. Na końcu Krzysztof Pszczółka opowiedział o Cieszynie dziś oraz jutro, czyli o planach rozwoju.

- Drogie panie, w dniu Waszego święta chcielibyśmy życzyć Wam , najlepsze. Dużo zdrowia i szczęścia – w służbie zdrowia – żartował w czasie rozpoczęcia wydarzenia Wiesław Gogol, wiceprezes cieszyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Na potwierdzenie słów o tym, jak kobiety są doceniane, wszystkie panie obecne na spotkaniu na zakończenie otrzymały różę.

Następnie głos zabrała lokalna historyk, działaczka na rzecz promowania roli i historii kobiet, Władysława Magiera, która w swoim wykładzie „Kobiety w innej odsłonie” opowiedziała o historii kobiet na świecie nie w regionie, a także przytoczyła wiele ciekawostek, dotyczących zarówno przełomów w prawach kobiet, jak i działania samych pań.

Na koniec mikrofon przejął Krzysztof Pszczółka, pracownik Uniwersytetu Śląskiego oraz radny cieszyński, który opowiedział o tym, na jakim etapie aktualnie znajduje się miasto Cieszyn oraz w jaki sposób się ono rozwija. Przytoczył również plany, które dotyczą rozwoju nadolzaińskiego grodu.

 


źródło: ox.pl
dodał: JS

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: