Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kobiety ubrane w przyrodę

- Ta sesja była niezwykła, w trzy godziny w ogrodzie botanicznym we Wrocławiu musieliśmy uporać się ze zrobieniem zdjęć , wystylizowaniem modelek – mówi Tomasz Szklany, autor wystawy Fotografii Mody "Botanika".

Wystawę Fotografii  Mody „Botanika” można zobaczyć do świąt wielkanocnych w Galeryjce Miejskiej ARTadres w Skoczowie od poniedziałku do piątku w godzinach: 8.00-16.00.

Ta ekspozycja na dobre rozbudzi w sercach wiosnę. Kobieta w otoczeniu przyrody – to temat wszystkich zdjęć  autorstwa Tomasza Szklanego.  -  To jedno ze przedsięwzięć naszego Stowarzyszenia  Artystycznego „Sztuka – Świadomość”, które zajmuje się szeroko pojęta sztuką. Założeniem naszego stowarzyszenia jest wyjście po za pewne ramy i schematy myślowe, która jest elementem wzajemnej inspiracji. Od lat toczy się dyskusja która ze sztuk jest tą nadrzędną, a ja uważam, że nie można tak myśleć trzeba przedstawiać sztukę w najlepszej formie. Nie miałem warunków, aby „Botanikę” przedstawić  jako malarstwo takie jak chciałem, dlatego też sięgnąłem po aparat. Współistnienie różnych form sztuki ma ogromne znaczenie – opowiada Tomasz Szklany.


Wystawę naprawdę warto zobaczyć, a efekt końcowy, poprzedzony został niebanalnymi przygotowaniami. – Mieliśmy trzy godziny na to aby znaleźć dobre otoczenie, wystylizować modelki i zrobić zdjęcia w ogrodzie botanicznym we Wrocławiu. Sesja była bardzo spontaniczna i trochę ryzykowna, bo przecież wtopiliśmy się w chronioną przyrodę – dodaje Tomasz Szklany z uśmiechem zaznaczając, że przy takich przedsięwzięciach najważniejsza jest dobra praca w zespole. 

Zamieszaliśmy kadry tak, aby ktoś kto zobaczy zdjęcia nie mógł poznać, gdzie tak naprawdę były zrobione – zaznacza Tomasz Szklany.
Wystawa „Botanika”  prezentuje  Kolekcję Olgi Nieścier, znanej konsultantki i projektantki mody takich firm jak:  Armani Collezioni czy Burberry.

 

TOMASZ SZKLANY

Wydział Architektury Politechniki Wrocławskiej specjalność Ochrona Zabytków.
Inicjator i założyciel Stowarzyszenia Artystycznego "Sztuka-Świadomość".
Stypendysta Wydziału Kultury i Sztuki oraz Prezydenta Miasta Bielsko-Biała, w dziedzinie malarstwa 2001, fotografii 2006.
Współpracuje z projektantami mody, teatrami, agencjami mody, realizuje zdjęcia podczas różnych wydarzeń -m. in. Przeglądu Piosenki Aktorskiej, Wrocławia Non Stop, Brave Festiwal, Karneval der Welten i inne.
Aktualnie zajmuje się fotografią, malarstwem, ilustracją graficzną mody i architektury.
Tematem prac malarskich i fotograficznych jest głównie postać, portret. W zakres tematycznym prac fotograficznych wchodzi również reportaż, fotografia artystyczna, przetworzona. Ikoną, malarstwem na potrzeby wystroju obiektów sakralnych.
Portrecista osób życia publicznego.
Autor wielu wystaw, plenerów, konkursów, w kraju, a także za granicą.
W najbliższym czasie zdjęcia autora będzie można zobaczyć w Polsce i za granicą w projekcie „Dziecko”  w którym autorzy z całego świata w swej fotografii promują świat Dziecka, który przepełniony jest dobrymi zachowaniami, praktykami i emocjami, a codzienność pokazywana jest w pozytywnym świetle.


Dorota Kochman

ZOBACZ ZDJĘCIA Z WERNISAZU FOT. PIOTR IWACZ


źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: