Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kobiety są dźwignią kultury

Przez cały marzec w Strumieniu odbywają się imprezy w ramach Miesiąca Kobiet. Te wydarzenia kulturalne cieszą się spora popularnością. Jak mówi Bogusław Żydek, dyrektor strumieńskiego MGOK-u, bez kobiet kultury by nie było.

W Strumieniu ciągle jeszcze świętują Dzień Kobiet. Tu celebracja tego święta rozciągnęła się w czasie, a święto pań trwa tu cały miesiąc. Przez ten czas odbyło się wiele imprez kulturalnych przygotowanych właśnie z myślą o kobietach. – Można śmiało powiedzieć, że bez kobiet kultury by nie było – mówi dyrektor strumieńskiego Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury.  – To kobiety są motorem kultury, stanowią większość widowni na imprezach. Można nawet powiedzieć, że to kobiety chodzą na imprezy, a mężczyźni chodzą tam dlatego, że są tam kobiety – śmieje się Bogusław Żydek.

I może właśnie dlatego w Strumieniu tradycją stał się już Miesiąc Kobiet. Czyli cykl imprez przygotowanych właśnie dla pań. – Z roku na rok Miesiąc Kobiet nabiera rumieńców. W tym roku imprezę swoim patronatem objęła burmistrz, Anna Grygierek, która sama koordynowała kilka imprez, z czego bardzo się cieszymy – dodaje dyrektor strumieńskiego MGOK-u.
Panie miały w czym wybierać. Był kurs makijażu, koncerty, prelekcje i spotkania. Do Strumienia zawitała europoseł Małgorzata Handzlik, panie bawił też Marcin Daniec. W ramach Miesiąca Kobiet można było podziwiać występ Liberate Me oraz Marcina Domika Głucha wraz z Agnieszką Karwowską. Był też niezwykły koncert Glass Duo – duetu grającego na szklanej harfie i wyjazd do kina na ekranizację historii Żelaznej Damy.

Już w sobotę – 31 marca 2012r. koncert wieńczący Miesiąc Kobiet. Specjalnie dla Pań wystąpi światowej sławy wokalistka Anna Serafińska. Panie będą mogły spotkać się z niezwykłą wrażliwością oraz kunsztem wykonawczym artystki. Anna Serafińska zaprezentuje się wszystkimi odcieniami wokalistyki jazzowej, brzmieniami standardów klasycznych oraz nowoczesnymi formami z pogranicza funk i soul.  Koncert rozpocznie się  w Auli Gimnazjum im. Powstańców Śląskich o godz. 19.00. Bilet wstępu kosztuje 7 zł. Podczas sobotniego koncertu nastąpi również rozwiązanie niezwykłego konkursu dla Pań, które przychodziły na marcowe koncerty.

Portal Śląska Cieszyńskiego OX.PL objął Miesiąc Kobiet w Strumieniu swoim patronatem prasowym.


Dorota Kochman

Czytaj też "Kobiety rzucają kuchnię, biegną do Strumienia"


 

źródło: ox.pl
dodał: DK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: