Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kobiety głosują na kobiety

Koalicja Obywatelska rozpoczęła akcję „Kobiety na wybory”. W ramach kampanii w Cieszynie pojawiły się dziś: Mirosława Nykiel, Izabela Leszczyna, Katarzyna Lubnauer i Monika Rosa.

 Posłankom towarzyszyła podczas konferencji prasowej Gabriela Staszkiewicz, burmistrz Cieszyna. Podkreśliła, że w historii miasta są trzy wybitne kobiety, które weszły w skład Rady Narodowej Księstwa Cieszyńskiego. – Zdecydowały się startować w wyborach i działać na rzecz społeczności lokalnej – powiedziała Gabriela Staszkiewicz.

Izabela Leszczyna zwracając się do kilku mieszkańców, którzy przed cieszyńskim Ratuszem obserwowali spotkanie powiedziała, że w trakcie kampanii chcą odwiedzić całą Polskę, aby „dziewczyny, kobiety, seniorki poszły na wybory”. – Walczymy o naszą przyszłość. Aby prawa kobiet w naszej, kochanej ojczyźnie były przestrzegane i chronione – powiedziała.

Dodała, że kobiety to także „przedsiębiorczynie”, które mają własne biznesy, pracują i płacą podatki. Dla nich Koalicja Obywatelska proponuje 100 konkretów. – Kwotę wolną od podatku - 60 tys. złotych. Jeszcze nigdy nie było tak wielkiej obniżki podatków. Jeżeli jesteś przedsiębiorczynią, jesteś nauczycielką , pracujesz, zarabiasz, zostanie ci więcej pieniędzy w kieszeni. Jesteś przedsiębiorczynią – będziesz miała urlop dla przedsiębiorcy. Jeden miesiąc w roku ze świadczeniem urlopowym w wysokości połowy minimalnego wynagrodzenia – mówiła Leszczyna.

Mirosława Nykiel podkreśliła natomiast, że „przyszłość jest kobietą”. – Nie chodzi tylko o płeć, ale o sposób życia, filozofię o traktowanie ekologii, ludzi. Z jednej strony jest konkurencja, która napędza rozwój, ale z drugiej strony musimy uwzględnić różne punkty widzenia – przyznała.

Katarzyna Lubnauer zachęcała natomiast mieszkańców Cieszyna, by przyjechali na Marsz Miliona Serc, który KO zaplanowała w Warszawie na 1 października. – Nie pozwólmy innym rujnować naszego domu. Zadecydujmy o sobie, naszych dzieciach, wnukach, przyjaciółkach, mężach, synach i braciach. Przyszłość zależy od nas. Jeżeli chcemy być bezpieczni w Unii Europejskiej, myśleć o dobrej gospodarce i ochronie zdrowia, musimy wygrać te wybory. Kobiety głosują na kobiety – mówiła.

Monika Rosa podkreśliła natomiast, że kobietom należy się „prawo do decydowania o sobie”, a także bezpieczne życie bez przemocy domowej i bez przemocy seksualnej. – Chcemy także czegoś więcej. Chcemy współrządzić tym krajem. Chcemy mieć wpływ na gospodarkę na politykę obrony, na politykę zagraniczną, ochronę środowiska. Jesteśmy wykształcone, profesjonalne i potrafimy to zrobić – przekonywała.

(ach)

źródło: ox.pl
dodał: red

Komentarze

49
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2023-09-19 19:39:02
Hejo: Czy Tusk myślał o kobietach, które musiały "na zaszyt" kupować jedzenie dla dzieci? Czy Donald Tusk myślał o kobietach, które musiały żyć z oprawcami .... itd. ? To za rządów Donalda Tuska było "piekło kobiet" – stwierdziła niedawno Marszałek Sejmu Elżbieta Witek " Zapominała dodać, że Tusk aż o 7- lat POdniósł wiek emerytalny dla kobiet ! Sam zaś jest na wcześniejszej euro emeryturze :-( . Drogie Panie : głosują na : Lewicę czy to na 3 drogę - i tak wybieracie wtedy Tuska na swego PO premiera !
2023-09-19 20:15:04
Ondraszek: Hejo, no właśnie.... i co zrobił Tusk żeby zatrzymać Stalina, no nic, a taki Morawiecki to nawet, jak sam się przyznał, sam na czołgi poszedł w stanie wojennym, no i z Jarosławem Polskę zbawili. Dobrze, że takich bohaterów mamy, bo dzięki nim teraz dobrobyt i wszyscy nam zazdroszczą. Podobno gdzieś jest jakiś inny, lepszy świat, ale lepiej nie słuchać co mówią poza tvpis, bo tam indziej to same antychrysty. Dobrze, że przestrzegają by zatykać uszy jak jaki inny coś mówi, bo jak człowiek nie zatka na czas, to od razu do piekła pójdzie, jak to ojciec derektór nie raz na kazaniach głosił. Niech tam w świecie wojna, byle polska wieś spokojna. A jak zabraknie w końcu na chleb, to przecie będzie wina Tuska, bo choć w opozycji od lat, to on taką władzę ma, że nawet inflację do Polski z tej Unii ściąga i to taką inflację jakiej nawet w tej Unii nie ma, to dopiero sztukmistrz... Nawet nasze ministry i prezesy NBP nie dają rady, a ten to jakieś zaklęcia zna, bo o niczym nie decyduje, a wszystkiemu winien. To nie to co aktualna, jedyna słuszna władza. Kobiety mogą dziś nie pracować , dostawać 500, iść na emeryturę wcześniej i .... mieć pretensję (do Tuska?), że dostaną emeryturę głodową, Umierać na sepsę w ciąży i osierocić dzieci, bo Kaja Godek wystawiła rachunek pisowi za poparcie i możliwość dojenia Polski póki można, dlatego kobiety chcąc nie chcąc będą niewolnicami ustawy pseudo-trybunału. Ale to informacje zza muru, wiec nie zrozumiesz. W Korei Północnej byś się odnalazła ze swoją mentalnością. Pozdrawiam
2023-09-19 20:45:17
Mach: Hejo, mogę się założyć ,że dalej w Polsce są tacy ,którzy nadal kupują na zeszyt. Oczywiście500+ dla tych gospodarnych rodzin poprawiło im bilans wydatków ,ale szybko się okazało, że przy takiej inflacji między innymi powodowanymi polityką dodruku pieniądza na długo to nie wystarczyło- stąd 800+. I nikt tego nie ma zamiaru zmieniać dopóki nie zrozumie tego cały edukujący się ekonomicznie naród.Teraz może spora część matek nie kupuje na zeszyt, a robi to za matki rząd partii PiS, który te zeszyty ma porozkładane w różnych bankach krajowych i zagranicznych drukując obligacje coraz wyżej oprocentowane i tak znajduje środki na utrzymanie przywilejów głownie swoich wyborców i prędzej lub później któryś następny polski rząd te obligacje będzie musiał wykupić i okaże się ,że wpadliśmy w jeszcze głębszą biedę -niczym Argentyna lub Wenezuela. hejo spójrz w policyjne statystyki w okres rządów 2000 do 2022 w temacie przemocy domowej i gwałtów w Polsce o czym już kilka tygodni temu tu dyskutowaliśmy- pod tym względem nic w Polsce się nie Zmieniło a nawet przemoc domowa się nasiliła- głownie w okresie covidu- więc piekło ma się nadal dobrze nie tylko kobiet- więc nie uprawiaj demagogii. Jeżeli chodzi o marszałek Witek to powołany z grona partii PiS Marian Banaś prezes NIK skierował w jej sprawie akt oskarżenia z podejrzeniem popełnienia przestępstwa- doczytaj sobie w jakiej sprawie. Tusk rzeczywiście podniósł wiek emerytalny dla wszystkich do wieku 67 lat co spotkało się z ogólnym sprzeciwem społecznymi położyło kres poprzednio rządzącej ekipie co bezlitośnie w walce politycznej wykorzystała ówczesna pisowska opozycja ale czy był to ruch w interesie państwa czy też ruch w interesie zdobycia władzy przez PiS za wszelką cenę?, Działanie Tuska jak i większości polityków europejskich było wynikiem troski o przyszłość rynku pracy i dalszego rozwoju gospodarczego Polski i Europy w szybko starzejącej się Europie ogarniętej kryzysem urodzin następnych pokoleń- a średnia długość życia rośnie. Tusk nadal pracuje i jest na emeryturze rocznik 1958. Niezależnie jak potoczą się wybory i ich ostateczny wynik w rodzine cywilizowanych narodów nie wprowadzi nas blisko 75 letni schorowany stary kawaler Kaczyński ,który już od dawna nie radzi sobie z własną skorumpowaną partią. Myślę ,że kobiety głosujące na Tuska dokonują słusznego wyboru.
2023-09-19 21:03:30
Boska Adela: Może "Kobiety głosują na kobiety", ale na pewno PiS-owska policja partyjna kobiety pałuje, gazuje, brutalnie obchodzi się nawet z parlamentarzystkami - spełniło się hasło modne jeszcze kilka lat temu "Komuno wróć" - wróciła, model rosyjsko-białoruski w wykonaniu kaczystów i ich najemników w polskich mundurach, najemników też trzeba będzie rozliczyć z każdego przestępstwa i nadużycia jakie dzisiaj popełniają na polecenia PiS
2023-09-19 21:43:37
aleks.: Niemiecki kamerdyner Donald Tusk równa się inwazja migrantów !!! Gdyby Tusk nie daj Boże ponownie został premierem, wolnej Ukrainy by już nie było, wojska putina stały by przy granicy z Polską w gotowości
2023-09-19 22:05:22
Mach: Aleks wprost przeciwnie, doświadczony polityk z koneksjami politycznymi w świecie polityki, ze znajomością języka niemieckiego i angielskiego, którego nauczył się po "50" ,to nie z cukrzycą i sklerozą stary bachraty dziad Kaczyński, który nie bardzo rozumie co się do niego mówi po polsku a już nie wspominając o mówieniu w innym języku. Wolna Ukraina to nie wynik postawy Kaczyńskiego czy Tuska ale Zełenskiego więc nie bredź. Wojska Putina rzeczywiście by już stały na Bugu gdyby nie postawa ukraińskiego żołnierza i amerykańskiej pomocy oraz nuklearny parasol USA. pamiętaj z mocarstwem atomowym nie da się wygrać a co najwyżej można się przed nim obronić.
2023-09-19 22:15:43
KRYS211: Te kobiety z PO mają gdzieś przeciętną dziewczynę czy kobietę. Próbują robić show i grać na emocjach dla pozyskania głosów a tak naprawdę za PO kobiety miały pod górkę praktycznie w każdej dziedzinie życia.
2023-09-19 22:29:11
johnny24: Jeżeli ta przyszłość, co podobno jest kobietą, wygląda tak, jak te panie na rynku w Cieszynie, to zaprawdę bliski jest już nasz koniec...
2023-09-19 22:57:29
aleks.: @Koleś mach ! Ależ ty głupiutki ! Ty święcie wierzysz, że lider PO postawiłby się Berlinowi. A tymczasem zdrajca Polski Tusk cały czas pozostaje nieugięty , cały umoczony jest w głównym nurcie niemieckiej polityki a w interesie Niemiec leży szybkie zakończenie wojny poprzez kapitulację Ukrainy i powrót do interesów z Rosją !!! Chwała za pomoc z USA , zachodu, bohaterom żołnierzy z Ukrainy , ale kluczowe jest i niezbędne pełneproukraińskie zaangażowanie państwa polskiego w obronie przed putinem. Taka jest racja stanu Polski i Europy nie zdrajcy tuska
2023-09-19 23:25:15
Mach: Aleś ty kretyn aleks. Polska siedzi w długach po uszy i przy życiu trzyma nas gospodarka Niemiecka. Zajrzyj do statystyk GuS z kim mamy największą wymianę handlową i dodatni wynik tej wymiany handlowej, jakie inwestycje niemieckie są w Polsce i ilu Polaków znajduje zatrudnienie w korporacjach niemieckich działających na terenie naszego kraju i ile montowni samochodów niemieckich jest u nas ilu podwykonawców i kooperantów wprzęgniętych w Polsce jest w gospodarkę niemiecką. W interesie całego świata jest utrzymanie pokoju i dominacji świata zachodniego pod przywództwem USA i polscy politycy mają tyle do powiedzenia na arenie międzynarodowej na ile pozwolą im USA i bardziej USA liczy się ze stanowiskiem Niemiec niż Polski. O końcu wojny na Ukrainie nie zadecydują ani Polska ani Niemcy a zrobi to w stosownym czasie Ameryka, które tę wojnę kontroluje i to na tyle by osłabić Rosję i nie dać Rosji podbić Ukrainy. O geopolityce to ty masz miałkie pojęcie. USA już wypchnęły Rosję z Europy a niemiecka gospodarka już się przestawiła na dostawy kopalin z innych regionów świata więc Rosji została jedynie Azja Chiny i Indie ,a te wkrótce z wasalizują Rosję. Pis już demonstruje jak to określiłeś "pełnoukraińskie "zaangażowanie dziś prezydent Duda nie spotkał się z Zełenskim, i wbrew stanowisku UE Polska Słowacja i Węgry nie otworzą granic dla ukraińskiego zboża a Ukraina wprowadziła retorsje i zabroniła importu polskich owoców i jarzyn, jsdnocześnie prezydent Zełeński kategorycznie zabronił politykom Ukraińskim kontaktu z politykami PiS- i co ty na to aleksie. Jeszcze napisz kretynie na czym by miała polegać owa zdrada Tuska i zadaj sobie pytanie czy Ukraina nadal będzie potrzebowała Polski gdy premierem z woli narodu zostanie np. Tusk.
2023-09-19 23:29:12
alinam: Gdybym wiedziała że te niby kobiety będą na Cieszyńskim rynku to bym tam była i odpowiednio je przywitała. Te panie nie mają nic wspólnego z kobietami i z polską. Oby jak najszybciej zniknęły z przestrzeni publicznej a pani burmistrz niech zajmuje się problemami cieszyniaków a nie platformą obywatelską kim pani jest burmistrzem Cieszyna czy politykiem i sługusem Tuska
2023-09-19 23:46:05
aleks.: @mach : ciebie koleś przy życiu trzyma depresja. Niech uchodźcy przyspieszą rozwój niemieckiej gospodarki a ty dostaniesz drugą po tusku nagrodę Karola Wielkiego . Więcej idiotów tu nie ma ?
2023-09-19 23:57:28
Mach: A ty alinam to czego się naćpałaś? Od kiedy to stałaś się ekspertką od rozstrzyganie kto jest a kto nie jest kobietą i to kobietą polską. Wszyscy inaczej myslący niż ty mają zniknąć z przestrzeni publicznej a na jakiej podstawie ty uważasz ,że powinnaś ją zawłaszczyć dla siebie? Pani burmistrz reprezentuje Cieszyn bo do jego reprezentowania otrzymała mandat od Cieszynioków na okres swojej kadencji. Czy ty alinam przyjmując gości pytasz ich do jakiej partii należą. Pani burmistrz otrzymała absolutorium od naszych przedstawicieli w RM więc wywiązuje się z powierzonego zadanie i nie ma podstaw by to negować . Wiec ochłoń.
2023-09-20 00:03:57
Mach: Aleks co to takiego depresja? Ty martw się aleks o utrzymanie przy życiu polskiej gospodarki a nie przejmuj się przyspieszonym rozwojem gospodarki niemieckiej- zawsze byli w tym lepsi od nas. Skoro otrzymał nagrodę Karola Wielkiego , więc należy mu pogratulować . Widocznie w opinii kapituły tej nagrody zasłużył na nią. Pytasz o idiotów to stan przed lustrem- już wiesz jak wygląda?
2023-09-20 00:56:04
aleks.: Można łatwo sobie wyobrazić, jakby było za zdrajcy niemieckiego tuska, innego lokalnego głupka@ macha, pomijając gospodarcze i inne aspekty; w Polsce teraz inwazja emigrantów Lampedusa 2, nie mielibyśmy płotu na granicy, rosja prowadziłaby szeroko zakrojoną wojnę hybrydową prowadzoną właśnie m.in. przeciwko Polsce. Akty terroru, dywersje, niszczenie infrastruktury strategicznej. Wywoływanie chaosu i obniżanie poczucia bezpieczeństwa, co wszystko łącznie mogłoby doprowadzić do głębokiego kryzysu w naszym kraju; Społecznego, ekonomicznego, a także w zakresie bezpieczeństwa. Czy tak to ma wyglądać ?
2023-09-20 01:16:55
sierżant_Niemyty_Wycior: Można sobie łatwo wyobrazić produkującego sie tu wyborcę PiS-u: z przyczyn naturalnych i od niego niezależnych oszczędny w rozumie i logice, o moralności co najwyżej Kalego i to w najlepszym przypadku, wyksztalcenie max zawodowe wieczorowe, sfrustrowany swą nieporadnością życiowy nieudacznik z satysfakcją przyjmujący teorie spiskową że to wymyśleni przez PR-owców PiS mityczni uchodźcy są źródłem jego życiowych porażek, w wersji full wypas ulokowany przez szwagra albo innego pociotka na specjalnie dla niego stworzonym ciepłym etacie bez obowiązków w państwowej agencji czy instytucji - ot takie typowe polskie pańszczyźniane chamstwo typowego polskiego dziada leniwego, nieroba i pasożyta, Tak to wygląda. To ta podgrupa genetyczna wywodząca się z radiowego Torunia, głębokiego Podola i wszystkich polskich Taplarów jest naszym narodowym garbem, naszą narodową karą za grzech tolerowania tego dziadostwa i wspierającego je biskupiego patronatu przez pierwsze dekady III RP.
2023-09-20 01:20:42
sierżant_Niemyty_Wycior: dziś przeciwnicy sprowadzania do Polski uchodźców będą głosować na tych, co uchodźców setkami tysięcy do Polski za ciężkie pieniądze do prywatnych kieszeni zbierane wpuszczali, i niech każdy sam oceni czy kieruje nimi mafijny cynizm czy pospolity debilizm
2023-09-20 04:46:11
kwiatek70: Co to znaczy TUSK ? Teraz Usłyszysz Same Kłamstwa !
2023-09-20 05:14:26
Gigi13: Cała śmietanka kobiet których nie szanuję dlatego bo nie szanują mezczyzn - dla ich równouprawnienie zaczyna i kończy się na kobietach... Po czy Pis no litości przecież to jeden syf. A takie hasła że kobiety są za kobietami no super - bez programu i bez mózgu.
2023-09-20 06:59:08
Mach: Alexsie, miałeś napisać na czym by miała polegać ta zdrada Tuska , a nie bezmyślnie powtarzać slogan pisowski. Chętnie się dowiemy o umocowaniu twojej wiary w tę zdradę. Pisowców oczywiście boli to ,że po nobliście Wałęsie, św. Janie Pawle II to Donald Tusk jest najbardziej rozpoznawalnym Polakiem w świecie. Skoro fakt przyznania nagrody Karola Wielkiego uważasz za zdradę Tuska, to niewątpliwie zdrajcą w twoim mniemaniu i wszystkich pisowców oraz Kaczyńskiego i jego propagandystów musiał by się także okazać św. Jan Paweł II , który jest także laureatem tej najbardziej prestiżowej nagrody przyznawanej w Akwizgranie najwybitniejszym osobistością w promowaniu pokoju i jedności w Europie. Obok św. Jana Pawla II nagrodę tę otrzymali Winston Churchill, Jean Monnet, Robert Schuman, Helmut Kohl, Bronisław Geremek, Bill Clinton. Rozumiem jak zazdrość zżera Kaczyńskiego, który może stanąć jedynie obok Orbana dwóch polityków stojących poza marginesem europejskiej sceny politycznej. Skoro zdradą ma być przyjęcie nagrody Karola Wielkiego to niech episkopat Polski ogłosi to z ambon, że św. jan Paweł II jest zdrajcom niemieckim -widzicie jak wy pisowcy jesteście głupimi , tępymi narzędziami polityki Kaczyńskiego.
2023-09-20 07:35:39
b.w.: Patrząc na zdjęcie , to zapewne oprócz wspomnianego tu wyglądu te aktywistki lewicowe i lewicowe PO łączy ich niestety wspólna walka o tzw. wolność, tyle że do zabijania dzieci nienarodzonych. Walczą z taką agresją, że zdążyły już zawstydzić kiboli i skrajnych narodowców. Zza ich tęczowej fasady tolerancji od dawna widać brunatny mur nienawiści. Widać wyraźnie, ale jakoś mało kto ma odwagę o tym tu mówić
2023-09-20 08:07:11
Mach: b.w.: odpowiedz nam skąd takie masz przekonanie ,że owe kobiety łączy tzw. wspólna walka o tzw. wolność do zabijania dzieci nienarodzonych? To przekonanie wywiodłaś intuicyjnie jako kobieta czy mężczyzna, a może masz na to dowody? Nie widzę tam na zdjęciu tęczowych flag a jedynie mur ratusza w tle i nie jest brunatny- czego się naćpałaś , że masz chęć do pisania takich bzdur.?
2023-09-20 08:23:46
oxjas1: Ze stron rzadowych znikaja wiadomosci, w ktorych pojawia sie nazwisko Edgara K. To bliski wsplpracownik bylego juz wiceministra spraw zagranicznych Piotra Wawrzyka( ponoc Edgar ma tasmy z rozmow z politykami) - "Komus zalezy na ukryciu prawdy" Tak samo zaginely dowody przy okazji kolizji drogowej Szydlo i Koscielnika. U nich tuszowanie i likwidowanie niewygodnych dowodow to norma. Stalin juz w latach trzydziestych stosowal ta metode. [ ] https://x.com/gromotapl/status/1703728805930533001?s=20
2023-09-20 08:26:26
oxjas1: - [ ] „Jak wynika ze sledztwa szwedzkiej prokuratury oskarzony o terroryzm Uzbek Rachmat Akiłow, który w kwietniu 2017 roku wjechał skradzioną ciężarówką w tłum w Sztokholmie, posiadał wizę wydaną przez polskiego konsula w Taszkencie. - Polska jest dla Uzbeków popularnym sposobem na przedostanie się do Europy - powiedział szwedzkiej policji znajomy Akiłowa.“ - https://x.com/skoncentrowany/status/1704015764796129765?s=20
2023-09-20 08:30:33
oxjas1: Jak czyta sie te wypowiedzi niemyslacych godusiow na paskach pisowskim za 500+, to chcialoby sie przypomniec slowa piosenki Danuty Rinn - „Gdzie ci mężczyźni, prawdziwi tacy, orły, sokoły, herosy! Gdzie ci mężczyźni na miarę czasów, Gdzie te chłopy, GDZIE !!!!
2023-09-20 08:35:45
oxjas1: Z artykulow na temat nielegalnych wiz , mozna sie dowiedziec, ze juz byly minister Wawrzyk i Edgar K. pochodza z Kielc. Teraz wiem dlaczego Jaroslaw K. startuje w wyborach w Kielcach. Liczy na to, ze tam lubia zlodziei.
2023-09-20 09:12:20
oxjas1: A to odnosnie wczorajszego zatrzymania i zastraszania poslanki K. G. - „Każdy prowokator czy szaleniec, który odważy się podnieść rękę przeciw władzy ludowej, niech będzie pewny, że mu tę rękę władza ludowa odrąbie, w interesie klasy robotniczej, w interesie chłopstwa pracującego i inteligencji, w interesie walki o podwyższenie stopy życiowej ludności, w interesie dalszej demokratyzacji naszego życia, w interesie naszej Ojczyzny.“ - J. Cyrankiewicz * Źródło: przemówienie radiowe po wydarzeniach poznańskich w czerwcu 1956 roku, 29 czerwca 1956. Czasy sie zmienily ale mentalnosc prezesa, PiS i ich wyborcow NIE !!
2023-09-20 09:33:07
AAggaa: Przecież PIS, PO, Konfederacja i wszystkie te partie to potomkowie, dzieci i wnuków "'bandy czworga" czyli dalej jedno i to samo.Ręka rękę myje. Wy nie tykacie naszych, my nie tykamy waszych. Czy rozliczyliście komune po 1989 roku tak jak zrobili to Czesi i Pavel Havel? Nie. Więc u władzy, na wszystkich kluczowych stanowiskach w ministerstwach, urzędach (których jest coraz więcej a jak chce się coś publicznego załatwić to żaden nie ma kompetencji), policji, wojsku, szkolnictwie, na uniwersytetach są dalej ci sami i nic się nie zmieniło. Dopóki Polską nie będą rządzić tylko i wyłącznie Polacy, z dziada pradziada, prawdziwi patrioci, dopóty NIC się nie zmieni. A Wy dalej wybierajcie sobie w DEMON-kracji oprawców i jeszcze kłócicie się nawzajem, którzy oprawcy są lepsi.
2023-09-20 09:44:12
AAggaa: Rządź i dziel, skłóć wszystkich z wszystkimi, afery za aferami (nierozliczone i przemilczane), oskarżenie jednych przez drugich, wszechobecne pyskówki i chamstwo to polityka wszystkich rządów po 1989 roku. A głupi naród dalej w to brnie i się na tę ustawkę nabiera. Kobiety przeciw mężczyznom, dzieci przeciw dorosłym, zwolennicy PIS przeciw PO i odwrotnie, biedni przeciw bogatym, szczepionkowcy przeciw antyszczepionkowcom, zwolennicy Ukrainy przeciw zwolennikom Rosji i tak dalej i tak dalej. Do wyboru i koloru. CYRK dalej trwa. A wiecie czemu trwa? Bo w nim uczestniczycie.
2023-09-20 10:56:20
oxjas1: - [ ] Afera goni afere - kolejna to wydawanie wiz na studia w Polsce, bez weryfikacji ( mogl sobie przyjechac kazdy terrorysta), bez znajomosci jez. angielskiego . „ MSZ już w marcu 2022 r. pisało do resortu Przemysława Czarnka w sprawie "szczególnie niepokojących obserwacji" przy ubieganiu się o wizy studenckie“ A teraz wyborcy PiS popatrzcie sobie w lustro i odpowiedzcie szczerze jak na spowiedzi - co byscie mysleli i mowili, gdyby intentyczne afery dotyczyly rzadu PO. Przypominam, ze 8 rok nie rzadzi Tusk tylko Kaczynski!
2023-09-20 11:12:19
AAggaa: Największym przekrętem będzie jak Was wszystkiego pozbawią a Wy nawet o tym nie będziecie wiedzieć. Chodzi o przegłosowaną drugi raz w Sejmie przez wszystkich posłów PIS i wchodzącą w życie od października 2023 HANIEBNĄ ustawę zmieniającą prawo geologiczne i górnicze (Druk nr 3238), pomimo że były liczne społeczne sprzeciwy. Ustawa zagraża przyszłość Polski poprzez wykluczenie, zagładę i uczynienie śmietniskiem całej UE. W ustawie NIE chodzi o uregulowanie i ochronę złóż strategicznych i ekologię ale o ODBIERANIE Polakom WŁASNOŚCI bez odszkodowana, wyższość interesów korporacji zajmujących się wydobyciem polskich złóż ponad interes samorządów, właścicieli nieruchomości i wszystkich obywateli RP. Polacy będą wywłaszczani ze swoich nieruchomości bez odszkodowania i możliwości odwołania. Złoża uznane za strategiczne nawet piaski kwarcowe, gips, wody po opłacie koncesji będą wydobyte przez zagraniczne korporacje, w puste miejsca wtłaczać się będzie sprężony do postaci płynnej CO2 z procesów spalania, z domieszkami kancerogennymi ze spalarni, cementowni z Polski i całej UE, gdyż decydując się na sekwestrację CO2 zamiast czystej energii geotermii Polska musi przyjąć CO2 z całej UE. Po to zaczynają budowę akurat teraz Centralnego Portu Towarowego. Wywłaszczenie, wydobycie wszystkich złóż i dóbr naturalnych, zatłaczanie w to miejsce sprężonego CO2, co z czasem zatruje wodę czyniąc ją niezdatną do spożycia przez ludzi, zwierzęta, rośliny, drzewa i doprowadzi do degradacji gleby, braków wody i żywności. Mamy przyjmować i składować pod ziemią inne szkodliwe odpady, sprężony CO2, odpady promieniotwórcze. W naturalnych podziemnych zbiornikach mamy magazynować wybuchowy, czysty wodór. Staniemy się lokalizacją małych elektrowni jądrowych dostarczanych przez upadające koncerny z USA, pomimo że cały świat po wybuchu w Fukushimie od nich odchodzi. Spowoduje to, że naziemne terytorium Polski z czasem stanie się niebezpieczne, niestabilne i jałowe. Będziemy żyć jak na bombie, bez prawa budowy, przebudowy, rozbudowy, z zakazem odwiertów, studni, pomp ciepła, szukania wody, zakazem użycia geotermii, oznacza to też koniec solanek, wód leczniczych i uzdrowiskowych. Gminy stracą swoje prawa na rzecz głównego geologa kraju i władz centralnych. Media nic na ten temat nie mówią. Informowałam lokalne ale nikt nic nie opublikował. Informowałam senatora Tadeusza Kopeć, który pomimo to głosował za ustawą, wszystkich posłów, senatorów, wszystkie urzędy marszałkowskie, cały nasz powiat, wszystkich radnych z całego powiatu i NIC. Żaden urząd nie ma kompetencji, wszystkie będą działać w myśl przyjętego prawa czyli na szkodę Polski i Polaków. Ta ustawa w ogóle nie powinna być podpisana przez prezydenta RP bo jest sprzeczna z Konstytucją RP. Więcej informacji na stronie radcy prawnej p.Katarzyny Tarnawa Gwóźdź z Bielska www.kasiatarnawa.pl oraz w filmie z inżynier Teresą Adamską https://youtu.be/jEfGPbmEwpw?si=RRXhs6sVCV7h1WrY
2023-09-20 11:16:31
AAggaa: Przeciwko powyższej ustawie protestowała Polonia z całego świata, nieliczni Polacy rezydenci a większość społeczeństwa NIC na ten temat nie wie i nie chce wiedzieć. A to przecież chodzi o waszą własność i przyszłość Polski i kolejnych pokoleń. W żadnych mediach publicznych nic na ten temat nie ma. Lokalne media też nie informują. Dalej nic nie róbcie to rozdziobią nas kruki i wrony.
2023-09-20 11:30:18
AAggaa: Dalej bądźcie zajęci wyborami, czy PIS czy PO, kiełbasą wyborczą, organizowanymi dożynkami, zawodami sportowymi i innymi atrakcjami lokalnymi w myśl rzymskiej zasady "chleba i igrzysk dla plebsu". A oni w tym czasie przepchnęli ustawy, które pozbawiają Polaków ziemi naszych przodków a Polskę uczynią śmietniskiem UE i ziemią przeklęta przez Boga, pasem oddzielającym zachód od wschodu.
2023-09-20 11:56:02
Mach: AAggaa, a tak konkretnie to co nam czytelnikom chcesz przekazać i co z tą wiedzą, którą nam zaprezentowałaś mamy zrobić i kto by nas miał i chciał wszystkiego pozbawić. Wiemy ,że PiS przegłosował w obecnym Sejmie ustawę prawo geologiczne i górnicze ale na jakiej podstawie mamy wiedzieć ,że tak będzie w przyszłości- to ,że już jesteśmy śmietnikiem Europy to już wiemy, i że Pis do tego dopuścił to także, podobnie jak z imigrantami przez nikogo nie kontrolowanymi z wizami za korupcyjne pieniądze dzięki pisowskim dyplomatom wpuszczonym do strefy Schengen - więc napisz jakie wnioski z tego ci się nasuwają skoro potępiasz zarówno rządzących jak i opozycję? Bóg nie przeklina .Czy ty uważasz się za narratora Pana Boga-skończ ćpać.
2023-09-20 11:59:51
oxjas1: „Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem komunistą.
Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem związkowcem.
Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem Żydem.
Kiedy przyszli po katolików, nie protestowałem. Nie byłem katolikiem.
Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było.“ 
- Pastor Martin Niemöller, 1942, Dachau. Nastepny mozesz byc ty, albo ty, albo ona… Jak sie wladzy PiS nie spodobasz albo sasiad z zawisci cos sklamie to jestes na straconej pozycji. Dlatego tak wazna jest Konstytucja, przestrzeganie prawa i prawo jednakowe dla wszystkich. Ciekawe, dlaczego pis-policja nie zatrzymala Rachonia przed prorzadowym TVP, zaklocajacego konferencje prasowa Tuska ?!! O zatrzymaniu poslanki KO tak mowi pan Kaminski ( ulaskawiony przez prezydenta Dude) -„Minister spraw wewnętrznych stwierdził, że posłanka chciała "w ten sposób zwrócić na siebie uwagę". A Rachon co robil ?! Rowni i rowniejsi ?!
2023-09-20 12:10:03
Mach: oxjas1 dokładnie, w tym kierunku to zmierza. Orwellowski świat nam zgotował PiS. Z tym Rachoniem to absolutny skandal- widzieliśmy tą selektywną bezradność organów zarządzanych przez PiS i paraliż wystąpienia polityków opozycji- wszyscy niech zobaczą to wydarzenie, które z każdym kolejnym dniem będzie się potęgować. Jeszcze możemy się doczekać -nocy długich noży.
2023-09-20 12:14:40
AAggaa: Mach: Nic nie poradzę, że nie umiesz czytać ze zrozumieniem. Może czas do szkoły nauczyć się czytać i rozumieć po polsku. Jak widać dużo wśród nas obcych, polskojęzycznych. "Ziemia przeklęta przez Boga" to przenośnia, nie trzeba być narratorem Boga by jej użyć. Jak nie masz nic wartościowego do przekazania to nie zabieraj głosu. Szkoda czasu Twojego i innych.
2023-09-20 12:24:26
Mach: Widzę ,że masz wysoką samoocenę -przenośnia czy nie ,ale moim zdaniem to piszesz i wróżysz z fusów. Bóg nie przeklina ani dosłownie ani w przenośni a użycie jej w kontekście twojego wpisu wg mnie świadczy ,że to co bierzesz jeszcze działa, więc zmniejsz dawkę i jak ci przejdzie to potem bierz się do pisania.
2023-09-20 12:42:31
AAggaa: Mach: Dlaczego mnie obrażasz i sugerujesz nieprawdę? Nie jestem i nigdy nie byłam uzależniona od używek. A mój komentarz to przekazanie społeczeństwu informacji w postaci komentarza gdyż dostęp do mediów publicznych z takimi informacjami jest niemożliwy. Nie rozróżniasz informacji od wiedzy. Skoro nie rozumiesz mojego komentarza to go nie czytaj, masz do tego prawo. Ci co będą rozumieli to go przeczytają. Wysokie ego, arogancję i bezczelność wobec innych to na razie prezentujesz tylko Ty.
2023-09-20 13:06:16
Mach: Znaczy ,że zrozumiałaś moją przenośnię o "ćpaniu"- skoro się z niej tłumaczysz. Panu Bogu nie dałaś jednak szansy pisząc ,o "ziemi przeklętej przez Boga ". I ta twoja "przenośnia" nie miała nic wspólnego z informacją a tym bardziej z wiedzą, bezczelna poezja wobec Boga- to dopiero bezczelność. Czytam wszystko co tu ludzie wypisują- doceń to, że ktoś w ogóle twoje posty przeczytał- unikaj konfrontacji z Panem Bogiem, nie szermuj Jego imieniem i nie przypisuj Jego Majestatowi cech ludzkich, więcej pokory.
2023-09-20 14:30:46
etykk2: Czyli dalej chcecie żeby któryś z sąsiadów miał nad nami łapę a my dalej niewolnikami jak było za komuny a potem za PO PSL a po paszporty będziemy jeździć do Berlina albo Moskwy czy na tym ma wyglądać demokracja
2023-09-20 15:29:42
Mach: Etykk2, a ty co znowu wymyśliłeś z tymi paszportami i naszym zniewoleniu i trzymaniu łapy nad nami. Tak ci trudno pomyśleć ,że Polską może ktoś inny rządzić niż PiS i boisz się wolnych wyborów i zamiany partii rządzącej. No, właśnie takim sposobem dałeś dowód wewnętrznego własnego zniewolenia przez PiS. Ci co nie umieli sobie wyobrazić, kiedyś Polski bez rządzącej PZPR też tak myśleli i od czasu odsunięcia PZPRu partie rządzące wielokrotnie się zmieniały a Polska nadal się rozwijała i będzie rozwijać. Na szczęście to nie partie polityczne mają dziś decydujący wpływ na rozwój gospodarczy kraju a przedsiębiorcy i współpraca korporacji międzynarodowych .
2023-09-20 15:30:34
oxjas1: „Jezeli ilosc idiotow w spoleczenstwie przekroczy jakis krytyczny poziom, to demokracja nie ma szansy. I wcale ci idioci nie musza miec absolutna wiekszosc …“ jak ktos napisal w Polityce. Tez to widze czarno.
2023-09-20 16:11:56
Pogromca pogromców i cwaniaczków: Ja idźcie se pofulać razem Aaggaa i Mach. Teorie, spiskowe, fake newsy i propaganda. Nadajecie na podobnych falach, dobraliście się idealnie. Może jakaś randka.
2023-09-21 08:16:09
Mach: Trudno się z tobą nie zgodzić oxjas1 "Pogromca pic", powyższym wpisem też wśród tych idiotów picuje a czasem coś tam PiSuje.
2023-09-21 10:27:58
AAggaa: Mach: Debil, który nawet nie przeczytał ustawy ani dyrektywy zabiera głos i ustawia wszystkich po kątach. A nawet jakby przeczytał to niewiele by zrozumiał bo ustawa wykreśla, dodaje tak dużo podpunktów lub punktów do artykułów, skreśla lud dodaje niektóre artykuły, że lepiej dla prawników i ustawodawcy było ją napisać na nowo niż zmieniać. Ustawy to nie fake newsy, teorie spiskowe ani propaganda tylko twarda rzeczywistość. Proponuje aby debil nie zajmował się wróżeniem z fusów, sprawami religii ani tym bardziej prawem.
2023-09-21 14:00:35
Mach: AAggaa, piszesz o ustawie o ustawie geologicznej i górniczej ,czy zajmujesz się oligofrenią-zdecyduj się. Piszesz , o dzieleniu się ze społeczeństwem twoją wiedzą na temat ustawy geologiczno -górniczej z Polski czy zza granicy, skoro piszesz ,do nas przez Wy- cyt.;"ale przecież chodzi o waszą własność" i dalej ..." wszystkiego was pozbawią a Wy nawet o tym nie będziecie wiedzieć"- no to teraz już wiemy i co? jest nas tu może z 50 czytelników -AAggaa to jeszcze nie społeczeństwo- napisz artykuł do wolnej prasy przecież taka jeszcze w Polsce istnieje- np. Gazety Wyborczej- może ci ten tekst zamieszczą i będziesz miała poczucie spełnionej misji. Ustawa to dokument prawny i jak znasz rzeczywistość to papier wszystko przyjmie , a twarde fakty to płonące wysypiska śmieci sprowadzonych w czasie rządów PiS. Poczytałem jeszcze raz twoje wpisy i mogę być dla ciebie debilem, ale dam ci prostą sprawę do rozwiązania- udowodnij ,że "ziemia może być przeklęta przez Boga" -wówczas ja debil jak piszesz, zasponsoruję ci tekst o ustawie prawo geologiczne i górnicze na ox-sie.
2023-09-21 21:41:08
Mach: AAggaa, wysil swoje IQ i uzasadnij twój wpis o "ziemi przeklętej przez Boga", czy też przeklinającym Bogu. Co, zmiękłaś? Jaka to dysfunkcja intelektualna cię dopadła?
2023-09-21 21:45:59
Mach: A może zioło przestało działać? I dostrzegłaś swoją głupotę w doborze metafory?
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: