Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?

Kobiece piękno w różnych dekadach życia

Kobieta może czuć się i wyglądać pięknie, oryginalnie, nietuzinkowo niezależnie od wieku. Kobiece piękno w różnych etapach życia postanowiła pokazać makijażystka z Cieszyna Monika Mol. W projekt zaangażowały się kobiety starsze i młodsze, a całość została uwieczniona na zdjęciach.

Tak naprawdę wiek nic nie znaczy, nie powinien nas ograniczać. To wszystko jest zakodowane w naszej głowie – przyznaje w rozmowie z OX.PL Monika Mol. Makijażystka, stylistka z Cieszyna realizuje projekt pod nazwą ” Kobiece piękno w różnych dekadach życia”. W wydarzeniu tym biorą udział Panie w różnym wieku, a Monika Mol przygotowuje je do sesji zdjęciowych. Kobiety prezentują stylizacje codziennie, gdzie istotna jest zabawa kolorem, dodatkami, krojem, ale także pojawiają się sesje stylizowane. We wtorek (11.09) w Cafe Muzeum w Cieszynie można było zobaczyć w akcji modelkę 70 plus, Majkę w stylizacjach z lat 60-tych.

Efekt pracy makijażystki, modelki i fotografa można zobaczyć na stronie Moniki Mol. Na tym jednak nie koniec kobiecych sesji. To projekt otwarty, do którego mogą się zgłosić Panie gotowe na zmiany. Celem tego projektu jest pokazanie kobiecego piękna na każdym etapie życia, ale również przełamywanie barier. Moda to nic sztywnego. Nie ma czegoś takiego, że coś nam wypada, a coś nie. Nie wolno dać się zaszufladkować, trzeba się otworzyć. Dziś mam taki nastrój to zaglądam do takiej szufladki, jutro do innej. Szafa każdej kobiety powinna być kreatywna, zmienna – takie przecież są kobiety. Panie przede wszystkim boją się kolorów. W pewnym wieku wybierają zwłaszcza neutralne, bezpieczne, a niekoniecznie to dobry kierunek– zwraca uwagę Monika Mol.

Do tej pory w wydarzeniu tym wzięły udział cztery modelki, w wieku plus 70, 60, 40 i 30. Makijażystka realizuje również inne projekty wychodząc spoza swojego Atelier. Ciekawą propozycją są plenerowe makijaże wykonywane m.in. na Wzgórzu Zamkowym. Ten projekt uzależniony jest od pogody, ale jak przyznaje Monika Mol, takie makijaże w terenie będą miały miejsce również zimą w różnych miejscach Cieszyna. Makijaże, stylizacje, a także kobiece sesje na zaproszenie Moniki Mol, w ramach tych projektów są bezpłatne.

 

MSZ

źródło: ox.pl
dodał: MSZ

Komentarze

6
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-09-13 08:13:41
alouette: Brawa dla tego pomysłu. Niejedna dojrzała kobieta jest piękniejsza, energiczniejsza i pełna życia niż któraś nastolatka. Z makijażem lub bez.
2018-09-13 09:17:44
bronek91: Doskonały pomysł! Pełne poparcie. No i gdzie są te uważające się za lewicowe organizacje? Dlaczego nie pojawiają się w sprawie kreacji wizerunku kobiety we współczesnym społeczeństwie? Jak widać, geriatyzacja społeczeństwa ma również swoje pozytywne konsekwencje. Jak powiedział Adolphus Huxley, należy odmłodzić starość. Wobec czego jak niegdyś wytworzono rynek np. odzieżowy dla nastolatków i stworzono modę młodzieżową, wraz ze zmianami wiekowej struktury społecznej, rodzi się coś takiego, jak rynek mody dla senioratu. Zresztą zapotrzebowanie na takowy. W związku z czym, maleć będzie przywiązanie do wieku modelek, skoro zapotrzebowanie na te bardziej dojrzałe również będzie.
2018-09-13 09:22:34
bronek91: Co do współczesnego modelingu i czym to pachnie, bez komentarza. Powiedzmy sobie szczerze, obecnie moda, zwłaszcza młodzieżowa, pełni ogromną rolę w uprzedmiotowieniu roli kobiety i postrzeganiu kobiety nie jako osoby z godnością, ale per przedmiot pożądania a czasem nawet minimalizuje sytuację kobiety do bycia czymś w rodzaju dodatku, istnego gadżetu na równi z telefonem czy samochodem. Modeling i popkultura w przedstawianym zakresie stanowi narzędzie wyzysku. Przez wielu kobieta jest traktowana jako wyznacznik powodzenia w życiu i dowód prestiżu w gronie kolegów. Często jako kobiety niektórzy uważają osoby mniej więcej do 30 roku życia, nawet zdarzają się tak myśleć panowie 70+. Wiem, że na temat gustu się nie dyskutuje, ale pewne standardy w traktowaniu należy zachować. Poruszany temat, to ewidentna forma przemocy wobec kobiet począwszy od 30+.
2018-09-13 09:30:31
bronek91: Jak natomiast wygląda sprawa odreagowywania pań na pewne kreowane odgórnie trendy społeczne i odejść od społeczeństwa tradycyjnego do mobilnego? Zachowanie przybywających np. z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu imigrantów świadczy jak pewne niektóre panie spędzają/ spędzały wolny czas w krajach pochodzenia tak zwanych uchodźców. Stara zasada mówi, iż przemoc rodzi przemoc. Straumatyzowane kobiety przy wykorzystaniu narzędzi ekonomicznych wyładowywały swoje frustracje i stosowały przemoc wobec ludności rodzimej. Natomiast ci przeprawiający się do Europy zwracają doznaną krzywdę wobec mieszkańców Europy…. A potem mówią, że szóste przykazanie Dekalogu jest Beeeeee. Europa już ponosi konsekwencje uprzedmiotowienia kobiety i odejścia od swych korzeni….
2018-09-13 09:36:23
bronek91: Może ci utożsamiający prawa kobiet np. z możliwością dokonywania aborcji na życzenie się wypowiedzą? Uczestniczy wszelkich czarnych protestów czy procesji mają akurat możliwość się wykazać. A może to właśnie aborcja stanowi kolejne narzędzie wyzysku kobiet??? Powinniśmy się zastanowić, czy uczestnicy tak zwanych czarnych protestów w sprawie kobiet zamiast rzekomym .postępem nie wykazywali się reakcjonizmem.
2018-09-13 18:01:11
ppromyk: super pomysl, piekna modelka, wierzyc sie nie chce, ze ma tyle lat :) a pani Monika robi piekne, nienachalne makijaze, w ktorych kobieta pozostaje soba, a nie jest przerysowana lalka barbie :) pozdrawiam!
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: