Kluczowa druga tercja

Hokeiści HC Pantery Cieszyn okazali się lepsi od wczorajszych rywali, ale tylko w pierwszej tercji wygrywając ją 2:1. Niestety, pozostałe odsłony padły łupem zawodników Monsters.

Mateusz Krzak okazał się jedynym strzelcem Czarnych Panter w czwartkowy wieczór. Po jego drugim trafieniu polski zespół przystępował do drugiej części spotkania z przewagą jednego gola.

Jednak Czesi, w ciągu 15 minut, aż czterokrotnie pokonywali bramkarza Czarnych Panter, co pozwoliło im kontrolować przebieg ostatnich minut tego meczu. Trzecia tercja także należała do Monsters i ostatecznie spotkanie zakończyło się ich zwycięstwem – 6:2.

Czarne Pantery w poniedziałek rozegrają ostatnie spotkanie sezonu zasadniczego, mierząc się z Buldogs Hradiste. Ale już teraz wiemy, że w tabeli uplasują się na przedostatnim, dziewiątym miejscu, co oznacza że czeka ich rywalizacja w barażach o play-off. W nich zmierzą się z Hradkiem. Polscy hokeiści mają co wracać tej ekipie, gdyż w dwóch meczach inkasowali od nich 21 goli.