Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kino na Granicy. Wraca majówka, wraca plener

Przegląd filmów Kino na Granicy rozpocznie się już w najbliższą sobotę (30.04), powracając do tradycyjnego majówkowego terminu. Organizatorzy zapowiadają też powrót innej tradycji - plenerowych pokazów filmowych.

- W programie mamy ponad 100 filmów pogrupowanych choćby w retrospektywy - poświęcone takim reżyserom i aktorom jak Andrzej Wajda, Jiří Trnka, czy Daniel Olbrychski, który będzie gościem naszego wydarzenia. Mamy też cykle tematyczne jak choćby Polonica - prezentujący filmy zagraniczne z udziałem polskich twórców czy Viva Muzyka - poświęcony muzyce, a także szereg wydarzeń towarzyszczących - mówi Łukasz Kazimierowicz, naczelnik Wydziału Kultury i Promocji Miasta Cieszyn.

Szczegółowy program imprezy można znaleźć tutaj.

Warto przypomnieć, że w ubiegłym roku dyrektor przeglądu Jolanta Dygoś wskazywała, że majówka to dość ryzykowny czas na organizację wydarzenia. Jak mówiła, wynika to przede wszystkim z terminów rozstrzygnięć ministerialnych konkursów, których wyniki ogłaszane są zwykle w miesiącach wakacyjnych. Skąd zatem zmiana? - Dyrektor Jolanta Dygoś słusznie wskazywała przed rokiem na ryzyko, jakie podejmujemy jako organizatorzy. Konkursy ogłaszane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego czy Polski Instytut Sztuki Filmowej zostały jednak w w ostatnim czasie rozwiązane z sukcesem dla nas. Oczywiście życzylibyśmy sobie wyższego poziomu finansowania, ale staramy się dopasować do budżetu, jakim dysponujemy - wyjaśnia Kazimierowicz.

Projekcje plenerowe zaś będą odbywać się na Moście Przyjaźni trzykrotnie, a zobaczyć będzie można filmy "Muzyka" w reżyserii Juraja Nvoty, "Nagły wypadek" Jiří'ego Havelki oraz "Rok Diabła" Petra Zelenki. - To kolejna próba stworzenia takiego pomostu filmowego łączącego oba kraje - przyznaje pracownik cieszyńskiego ratusza.

KR

źródło: ox.pl
dodał: Krzysztof Rojowski

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: