Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kino na Granicy odwołane! Nie o taki żółty nam chodziło - grzmią organizatorzy

Po ogłoszeniu przez Ministerstwo Zdrowia powiatu cieszyńskiego jako strefy żółtej COVID-19, organizatorzy 22.edycji Przeglądu Filmowego Kino na Granicy odwołują imprezę.


Nie o taki żółty kolor nam chodziło – grzmią organizatorzy Kina na granicy. - Żółty kolor towarzyszył nam od początku organizacji 22. edycji Przeglądu Filmowego Kino na granicy. Wywoływał radość i dodawał energii do działania, zwłaszcza w trudnych chwilach narodowej kwarantanny i niepewności organizacyjnej. Teraz na żółto na mapie opublikowanej w czwartek rano przez polskie Ministerstwo Zdrowia “zaświecił się” nasz powiat cieszyński – dodają. Tym razem kolor zwiastujący dotychczas pozytywną energię festiwalu nawiązuje do większego rygoru i ogromnej niepewności.

- W związku z ograniczeniami wprowadzonymi przez ten resort jesteśmy zmuszeni odwołać nasze tegoroczne spotkanie na polsko-czeskiej granicy. Jak wiemy, nowy system obostrzeń w wybranych powiatach dotyczy targów i kongresów, wydarzeń sportowych i kulturalnych, gastronomii, sanatoriów, wesel, transportu oraz obowiązku noszenia maseczek. Lista powiatów będzie poddawana bieżącej analizie, a ministerstwo i modyfikowana dwa razy w tygodniu - informują organizatorzy Kina na Granicy.

I choć kolor żółty – jakim oznaczony został nasz powiat dopuszcza samą organizację festiwalu, to i tak nie ma pewności, co do takiego stanu w terminie organizacji wydarzenia. - Na razie jesteśmy żółci, ale nie mamy pewności, czy w kolejnych dniach pogranicze nie zabarwi się na czerwono, co - wg nowych zasad resortu zdrowia - skutkowałoby całkowitym zakazem organizacji imprez w regionie. Ponadto kolor żółty narzuca na nas konieczność zredukowania liczby publiczności do 100 osób w sali. Nie będziemy zatem w stanie zapewnić wszystkim naszym widzom miejsc w kinie. Sytuacja w Czechach również nie ulega poprawie - w przygranicznych powiatach dochodzi do wzrostu zakażeń – dodają organizatorzy.

22. Festiwal Kino na Granicy, który miał odbyć się w terminie 21 do 26 sierpnia zostaje więc odwołany. - Nowe okoliczności oraz troska o Wasze bezpieczeństwo nie pozwalają nam na zorganizowanie 22. Kina na Granicy w terminie od 21 do 26 sierpnia. Dziękujemy za wszystkie słowa otuchy, które dotąd od Was otrzymaliśmy. Liczymy na Wasze zrozumienie. Bądźmy razem w tym trudnym czasie! - dodają organizatorzy Kina na Granicy.

POLECAMY RÓWNIEŻ WYWIAD JACKA PORZYCKIEGO Z JOLANTĄ DYGOŚ, SZEFOWĄ FESTIWALU OPUBLIKOWANY KILKA DNI TEMU NA OX.PL

KOD

źródło: ox.pl
dodał:

Komentarze

8
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2020-08-07 09:45:49
M53: Ktoś tu strasznie nadinterpretuje. Albo redaktor z tym biciem piany w rzekome oburzenie organizatora, albo sam organizator, który myli pojęcia lub następstwa doboru koloru. Śmiem twierdzić, że w ministerstwie nikt nie wie o tej imprezie, a jeszcze bardziej nie wie, że dominującym kolorem jest w niej żółty. Alerty mają określone kolory od lat i zawsze w każdym alercie stopień pierwszy jest określony kolorem żółtym. Posądzając ministerstwo o złośliwość w stosowaniu żółtego koloru na złość organizatorom tylko tych drugich ośmiesza. Uważam, że organizatorzy, wyrażając "święte oburzenie", podjudzają w ten sposób niechęć ludności do ministerstwa oraz podważają zasadność jego decyzji. A w powiecie liczba zakażonych i chorujących wzrasta. Czy organizatorzy tego nie zauważyli?
2020-08-07 11:26:16
piki1969: i bardzo dobrze . Komu potrzebne jest kino na granicy!!!!!
2020-08-07 11:32:35
krzysztof.mm: ktoś tu strasznie nadinterpretuje i to jest M53 - organizatorzy KnG są najzwyczajniej w świecie rozgoryczeni i rozczarowani, koloru się nie czepiają tylko używają go jako elementu narracji - a co do podważania zasadności decyzji ministerstwa to myślę, że miliony Polaków dawno już zrozumiało, że to PiS-owskie ministerstwo jak każde inne jedynie o p a r t y j n e interesy PiS potrafi zadbać i o biznesy członków tej partii, a sprawach zdrowia Polaków jest po PiS-owsku n i e u d o l n e i niekompetentne, jego działania c h a o t y c z n e, wypowiedzi ministrów s p r z e c z n e - tego się nie trzeba czepiać, to widać gołym okiem
2020-08-07 11:58:40
rainman: 30% klientów na stacjach bez maseczki. Społeczeństwo ma dokładnie to czego chce.
2020-08-07 16:55:54
M53: Krzysztof- to nie jest czas, by za pomocą koloru prowadzić taką narrację. Inaczej- jak chcą prowadzić, to w taki sposób, by wykazać zrozumienie i nie judzić więcej. Liczba zakażeń wzrasta, alert wprowadzono, trzeba się ograniczać dla własnego dobra i taki powinien być przekaz. Zgadzam się z Tobą, że to ministerstwo jest obłędnie niekompetentne, że miota się. Rozumiem również rozgoryczenie organizatorów, ale wszystko można inaczej powiedzieć. Powiedzieć w taki sposób, by ludziom nie mącić dalej w głowach. Po prostu podziękować za zainteresowanie, przeprosić widzów za odwołanie, i wyrazić nadzieję, że w przyszłym roku już wszystko zagra.
2020-08-07 18:10:20
tom lem: ... może powtarzając za noblistką - "Brakuje ... języka, brakuje punktów widzenia, metafor, mitów i nowych baśni. Jesteśmy za to świadkami, jak te nieprzystające, zardzewiałe i anachroniczne stare narracje próbuje się wprzęgnąć do wizji przyszłości, może wychodząc z założenia, że lepsze stare coś niż nowe nic, albo próbując w ten sposób poradzić sobie z ograniczeniem własnych horyzontów. Jednym słowem – brakuje ... nowych sposobów opowiadania o świecie." - wśród forumowych literatów ;-))
2020-08-07 18:27:30
M53: Brawo tom-lem- brakowało mi tutaj Twojej literackiej narracji:) Oczywiście również zaliczasz się do tych forumowych literatów, czyż nie?
2020-08-07 18:35:26
tom lem: ....ależ skąd, nawet do pięt nie dorastam opisującym rzeczywistość ( polityczną) na tym forum, nawet z "nadinterpretacją następstwa doboru koloru" nie będę dyskutował ;-)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: