Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kino na Granicy - już po raz dwudziesty!

Jubileuszowa edycja potrwa od 27 kwietnia do 3 maja w Cieszynie i Českým Těšínie. Na 20. urodzinach Kina na Granicy pojawi się blisko 100 wybitnych twórców polskiego i czeskiego kina. Widzowie będą więc mieli mnóstwo okazji do spotkań po projekcjach. Jubileuszową edycję przeglądu Kino na Granicy zainauguruje ''Tłumacz'' Martina Šulíka, który miał światową premierę podczas tegorocznego Berlinale.

Przegląd Filmowy „Kino Na Granicy” („Kino na Hranici”) potrwa siedem dni - od 27 kwietnia do 3 maja, a na kinomanów czeka wiele wspaniałych filmów i atrakcji: ciekawych retrospektyw, między innymi retrospektywa Krzysztofa Zanussiego, retrospektywa Jana Hřebejka czy retrospektywa aktorska Danuty Stenki.

Uczestnicy doświadczą wielu ciekawych premier, sekcji tematycznych, spotkań i koncertów. W Cieszynie i Czeskim Cieszynie zagrają Tymon Tymański & MU, Pogodno, Bad Karma Boy i Skyline. W Cieszynie będziemy mieli prawdziwy najazd REŻYSERZYC - tę nazwę wymyśliła Jagoda Szelc. Sabat najlepszych reżyserskich czarownic (księżniczek) polskiego kina. Z tej okazji na festiwalu odbędzie się dyskusja zatytułowaną właśnie "Reżyserzyce" - o roli kobiet reżyserek w naszym filmie, fluktuacji pokoleniowej, przemianach mentalnych, i o tym, że kobieta-artystka to siła, wartość i wyjątkowość. Ma pazur, nie tylko pazury. – mówi Łukasz Maciejewski, dyrektor programowy Kina na Granicy.

Na stronie https://kinonagranicy.pl/pl/strona/lista-filmow dostępna jest już pełna lista filmów, które zobaczą uczestnicy 20. Kina na Granicy.Trwa przedsprzedaż karnetów.

red./mat.pras.


Zobacz zwiastun:

źródło: OX.PL
dodał: ES

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: