Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kapsuła czasu w Ratuszu

To najstarszy Ratusz w województwie śląskim , gdyż pochodzi z 1628 roku. W Strumieniu, bo to właśnie o obiekt w tym mieście chodzi, trwa właśnie jego modernizacja. Podczas prac remontowych ratuszowej wieży odnaleziono kapsułę czasu w postaci metalowej tuby.

Prawdopodobnie znaleziona kapsuła  została umieszczona w kopule wieży Ratusza w roku 1946, ponieważ taka data widnieje na metalowej chorągwi znajdującej się nad kopułą.- Po delikatnym otwarciu kapsuły została ona wraz z zawartością, w postaci dokumentów i fotografii, przekazana do zabezpieczenia i konserwacji do Książnicy Cieszyńskiej – informuje urząd w Strumieniu.

Informacja o odnalezieniu kapsuły czasu przez pracujących przy remoncie wieży była dużym zaskoczeniem. - Po sprowadzeniu kapsuły na dół zostały podjęte niezbędne środki w celu zabezpieczenia materiałów, które znajdowały się w środku Dopiero po dokonaniu dezynfekcji, zabezpieczeniu i odtworzeniu dokumentów umieszczonych w kapsule, dowiemy się więcej  - mówi Zastępca Burmistrza Strumienia Włodzimierz Cybulski.

Środki na modernizację zabytkowego obiektu pochodzą w 85% z dofinansowania z UE.

(red)

Pisaliśmy:

źródło: ox.pl
dodał: CR

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: