Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kierunek: Japonia

W egzotyczną wyprawę na krańce Azji zabiera nas w ten weekend Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Strumieniu. W piątek rusza tam trzydniowa impreza pod wspólnym tytułem: Kierunek Japonia.

Spotkanie z misjonarzem, ojcem Eugeniuszem Zieburą rozpocznie japoński cykl. W piątek o 18:00 w MGOKu misjonarz opowie o swojej pracy wśród Japończyków. Będzie otwarta wystawa fotografii, ceremonia parzenia herbaty, kaligrafia i ikebana.

Najbogatsza w japońskie akcenty będzie sobota. Od samego rana będzie można uczestniczyć w warsztatach kaligrafii, uczyć się podstaw języka japońskiego czy tajników sztuki origami. Zajęcią poprowadzi Shinako Kuriga oraz Piotr Błaszczak. Shinako jest emerytowaną nauczycielką. Przyjechała do Polski i uczy w przedszkolach muzyki oraz przybliża japońską kulturę.

Ci, którzy pasjonują się sportami walki będą mieli okazję zobaczyć pokazy aikido tradycyjnego oraz samoobrony. Wieczorem odbędzie się pokaz szermierki japońskiej. A w niedzielę mistrz Yoshindo Yoshihary z Tokyo opowie jak miecz potrzebny do szermierki powstaje.

W sobotę nie zabraknie również kimon, pasa obi oraz sztuki ikebany. Sobotni dzień japoński w Strumieniu zakończy się koncertem grupy KOTO. Polscy muzycy będą grać tradycyjną japońską muzykę. Zapowiedzieli, że przywiozą ze sobą narodowy japoński instrument koto czyli rodzaj cytry. Przez cały dzień będzie można skosztować śliwkowego wina japońskiego oraz sushi. Jednocześnie w MGOKu będzie otwarta wystawa strojów, broni i tradycyjnych lalek papierowych.


SZCZEGÓŁY


źródło: MGOK Strumień
dodał: HBB

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: