Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kierowcy nie przestrzegają przepisów

Urząd Miejski w Wiśle opisuje problem ze skrętem do centrum handlowego Metro Park. Zdaniem policjantów i urzędników, kierowcy nie przestrzegają przepisów.

-Wystarczył krótki czas, by w ciągu kilku krótkotrwałych obserwacji z oznakowanego pojazdu policyjnego (!), ustawionego w widocznym miejscu, ujawnić… 66 wykroczeń! Dzielnicowy z wiślańskiego Komisariatu Policji Bartłomiej Duraj zastosował pouczenia, a skalę problemu ocenił jako „dużą”. Chodzi o wjazd na teren Metro Parku od ulicy Ustrońskiej (DW 941) przez kierujących jadących od strony centrum Wisły w kierunku Ustronia. To właśnie tam dochodzi do notorycznego łamania przepisów ruchu drogowego, polegającego na dokonywaniu przez kierowców manewru skrętu w lewo, pomimo ustawionego przed skrzyżowaniem znaku C-5 oraz znaku poziomego (linia podwójna ciągła) przy wjeździe – informuje wiślański urząd.

Okazuje się, że dzielnicowy Komisariatu Policji w Wiśle podjął szereg działań, których celem jest rozwiązanie problemu - oddziaływał prewencyjnie pouczając kierowców, poinformował i zaangażował w działania Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie, reagował na wykroczenia, zawiadomił o problemie Straż Miejską i Urząd Miasta Wisła, dokonał wizji lokalnej

Mundurowy wystąpił także do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach o zaangażowanie w działania i rozpatrzenie możliwości zastosowania innych znaków drogowych - separatorów ruchu lub tablic uchylnych, co wiąże się z dodatkowymi kosztami, a najtańszym wyjściem zdaniem urzędu byłoby po prostu przestrzeganie przepisów…

(red./mat.pras.)

 

źródło: ox.pl
dodał: cr

Komentarze

8
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
2018-07-09 17:51:42
Rivivia: Brawo ! Nareszcie ktoś się tym zajął. Chociaż nie rozumiem dlaczego nie wystawiacie mandatów :( . Znak jest , to i mandat się należy. I również mogę z ulgą podziękować za interwencje na ul.Bukowej na której notorycznie po obu stronach drogi i na chodniku parkowały niezliczone ilości samochodów, (kilkakrotnie było to zgłaszane do Straży Miejskiej od ponad 2 lat ) ale Wisła w końcu od jakiegoś czasu się tym zajmuje i wystawia mandaty/pouczenia ! Niestety sytuacja nadal ma miejsce , ale już mniej ludzi ma odwagę tam parkować. Powoli do przodu !:)
2018-07-09 22:02:31
bronek91: "w ciągu kilku krótkotrwałych obserwacji z oznakowanego pojazdu policyjnego (!), ustawionego w widocznym miejscu, ujawnić… 66 wykroczeń!"- cytat- Gratulacje, i tylko pomyśleć, iż inni dzielnicowy poprzestają na przeganianiu pijoków spod sklepu i zarazem zdobywają doświadczenie, które przyda się im jako przyszłym pracownikom ochrony, na emeryturze... Wszystko fajnie, ino żodyn nie zadał sobie pytania, dlaczego w tym miejscu popełnianych jest tyle wykroczeń? Ciekawe, czy dzielnicowy o tym pomyślał???...... Niejednokrotnie rozwiązanie spoczywa poza środkami powszechnie stosowanymi przez mundurowych.... No ale cóż... statystyki muszą być..... "zawiadomił o problemie Straż Miejską i Urząd Miasta Wisła(...) Mundurowy wystąpił także do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach o zaangażowanie w działania i rozpatrzenie możliwości zastosowania innych znaków drogowych"- cytat - czyżby ktoś na lokalnego radnego startował???? Ciekawe czymu samorządowcy o tym nie pomyśleli. A jak z takimi pismami zwraca się zwykły obywatel, który ma prawo czynić część z wymienionych w artykule działań, traktowany je z góry, jako popapraniec....
2018-07-10 09:17:01
kierowca_bombowca: Niesamowite, wiślański policjant chce coś zrobić, ewenement na skale całego kraju.
2018-07-10 10:11:53
Alek123: Rozwiązania komunikacyjne są opiniowane przez komendę powiatową policji. Na wjeździe do Lidla jest mylące kierowców oznakowanie galerii (jadąc od centrum Wisły - napis "wjazd" po lewej stronie). Brak jest pionowego znaku zakaz skrętu w lewo (B-21). W mojej opinii przeoczenie zamierzone (w warunkach zimowych - w Wiśle (!), lub mokrej drogi opieranie się wyłącznie na podwójnej ciągłej to żart). Tak jak żartem jest zawiadomienie przez "mundurowego" Straży Miejskiej i Urzędu Miejskiego w Wiśle ???? Kto kogo ? Nie rozumiem, nie po raz pierwszy.
2018-07-10 14:35:56
Równo-mierny: Zwykłe drogowe dziadostwo, z którego wynika przekonanie, że przepisy są dla frajerów. Jak widać nawet widoczny radiowóz nie robi na nikim wrażenia, choć nie zdziwiłbym się również, gdyby gros kierujących nawet nie zauważyło istniejącego tu oznakowania... Ciekawi mnie tylko, czy to jednorazowa akcja pokazowa, czy może pójdzie ktoś za ciosem. Skoro upomnienia już były, to w konsekwencji mogłaby nastąpić kontrola skuteczności działań, ale już z przewidzianymi w taryfikatorze karami.
2018-07-10 22:33:25
bronek91: Jestem tylko ciekaw, czy te przewidziane w taryfikatorze kary odbiłyby się na obrotach pobliskiego obiektu handlowego.
2018-07-11 10:14:31
Równo-mierny: bronek91: A co jedno z drugim ma wspólnego?
2018-07-12 09:45:56
bronek91: Kary się same nie nałożą a jak znam trend społeczny, spora część potencjalnych klientów w feralnym miejscu może się czuć zbyt bezpiecznie aby akurat w pobliskim obiekcie podejmować np. zakupy. Lub wprost przeciwnie, obecność mundurowych, którzy karzą, zachęci do przybywania w to w miejsce:)
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: