Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kierowcy czekają na zmiany

Szykuje się prawdziwa rewolucja, a to za sprawą zmian, jakie przewiduje projekt ustawy o centralnej ewidencji pojazdów i kierowców. Kierowcy już teraz przyznają, że takie podejście do sprawy ułatwi im życie i ograniczy złe intencje innych osób.

O jakich zmianach mowa? Szybka i prosta rejestracja pojazdu u dowolnego starosty, jeden numer rejestracyjny przez cały okres użytkowania samochodu i dostęp do informacji o przebiegu i liczbie jego właścicieli – to tylko niektóre ze zmian na które czekają już kierowcy.

- Nareszcie będzie można załatwić wszystkie formalności związane z rejestracją pojazdu w jednym miejscu, do tej pory człowiek musiał się nabiegać, żeby to pozałatwiać  - mówi Jerzy Kondziołka, mieszkaniec Cieszyna, który zmiany zdecydowanie popiera.

Projekt przewiduje również  stały numer rejestracyjny przez cały okres użytkowania pojazdu. -  Dobrym rozwiązaniem będzie również zamieszczanie danych o stanie licznika samochodu oraz liczbie zmian właścicieli w Centralnej Ewidencji Pojazdów. Wreszcie będzie można bez obaw sprawdzić rzeczywisty przebieg - mówi pan Jerzy – niestety sam kiedyś padłem ofiarą nieuczciwego sprzedawcy. Stan licznika wskazywał na mały przebieg, jednak kartka na której zapisana była ostatnia wymiana oleju (widocznie przeoczona przez właściciela samochodu) wskazywała inne dane, dużo wyższe. W efekcie doszedłem ze sprzedającym do porozumienia, który tłumaczył się tym, że to nie jego "sprawka" i pewnie ktoś przed nim przekręcił licznik. 

W nowelizacji zaproponowano również, aby podczas kontroli drogowej nie było obowiązku legitymowania się dowodem rejestracyjnym (jeśli samochodem kieruje jego właściciel), prawem jazdy i polisą OC. Projekt ustawy zakłada, że kierowcy nie będą musieli wozić ze sobą wymaganych dokumentów, ponieważ wszystkie dane policja będzie miała w służbowych komputerach Niewykluczone, że już za rok kierowcy „zmierzą się” ze zmianami, które powinny wejść w życie wiosną 2012 roku.

 

BsK

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: