Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
Zaloguj się
Jesteś nowy na OX.PL?
wiadomości

Kierowco masz się czego bać

Ministerstwo spraw wewnętrznych przygotowuje nowy taryfikator punktów karnych. Wkrótce więc zaczną obowiązywać surowsze kary za łamanie przepisów na drodze i łatwiej będzie stracić prawo jazdy.

Kierowco masz się czego bać... już wkrótce możesz otrzymać punkty karne za wykroczenia, za które dziś płaciłeś jedynie mandat. Najbardziej drastyczne zmiany dotyczyć będą korzystania z telefonów komórkowych w czasie jazdy, ale nie tylko... 5 punktów czeka na osobę, która zaparkuje na miejscu dla niepełnosprawnych. Do tej pory za parkowanie "na kopercie" mogliśmy dostać 1 punkt.  

Zmiany, zmiany, zmiany...

Na osoby, które korzystają z telefonu komórkowego podczas jazdy, bez zestawu głośnomówiącego również czeka 5 punktów karnych i oczywiście mandat (do tej pory był  tylko mandat). Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przygotowało już projekt znowelizowanego taryfikatora. Niewykluczone, że jeszcze tej jesieni wejdą w życie nowe wytyczne, a wszystko po to, by na naszych drogach było bezpieczniej. Czy będzie?  Zdania na ten temat jak zwykle są podzielone. Chociaż zdecydowana większość osób ma nadzieję, że nowy taryfikator  wpłynie na nasze bezpieczeństwo, są i tacy, którzy twierdzą, że coś tu nie gra...

- Dlaczego mandatami mają być obdarowani tylko kierowcy... a piesi ? Rozmawiają przez telefon przechodząc przez jezdnię, nie wspomnę o SMS-owaniu... jeden taki wszedł mi niedawno na maskę samochodu, bo poza swoim telefonem nie widział niczego – mówi Krzysztof K.  z Cieszyna, który jest zdania, że nakładanie wyższych kar i tak niczego nie zmieni. 

Co nas czeka?

6 punktów karnych za przewożenie dziecka bez fotelika (aktualnie 3)

4 punkty karne za brak zapiętych pasów (aktualnie 1)

10 punktów karnych-  wyprzedzanie na przejściu (aktualnie 8) 

5 punktów karnych - cofanie na drodze ekspresowej lub autostradzie (aktualnie 3)

5 punktów karnych za "ciągnięcie" za samochodem saneczkarzy czy narciarzy...

źródło: ox.pl
dodał: BSK

Komentarze

0
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za komentarze internautów. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane.
Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu.
Zobacz regulamin
Musisz się zalogować, aby móc wystawiać komentarze.
Nie masz konta? Zarejestruj się i sprawdź, co możesz zyskać.
To również może Ciebie zainteresować:
Ostatnio dodane artykuły: